Активній громаді – підтримка обласного бюджету

12 квітня 2019, 10:02

Минулого тижня у с. Мошурів, що на Тальнівщині місцеві жителі зібрались на сільські збори, щоб проаналізувати роботу сільського голови Наталії Пономаренко за минулий рік та обговорити проблеми, які найбільше турбують громаду.

Як і в кожному селі району, основним джерелом наповнення сільського бюджету Мошурова є дохід від орендованих земель. Минулорічний бюджет склав 3 мільйони 36 тисяч гривень. В адмінмежах сільської ради перебуває 5 550 га землі. Орендують їх приватники, фермерські господарства й одноосібники. 27 га передано учасникам АТО, жителям села.

За рахунок субвенції з сільського бюджету Мошурова утримуються: садочок, бібліотека, будинок культури, приміщення комунальної власності, школа, ремонтуються дороги. Надають допомогу односельчанам на лікування, соціальний захист, поховання та одноразову грошову виплату контрактникам.

Позитивним є те, що село освітлюється, працює комунальне підприємство з благоустрою «Темп», яке єдине у районі налагоджено займається водопостачанням у селі, прибирає узбіччя доріг і вулиць. Комунальники обрізають дерева, слідкують за тим, щоб сміття зносили у сміттєві баки.

– Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять, – наголосила Наталія Пономаренко й подякувала мошурянам, які також займаються благоустроєм сільських вулиць та скверів.

Сільський голова Мошурова – активна жінка. Вона бере участь у різноманітних конкурсах і грантах, куди подає проекти, спрямовані на розвиток села.

– Минулого року я прочитала у газеті «Новий Дзвін» про те, як Катеринопільська селищна рада подала проект на конкурс і виграла техніку для свого комунального підприємства. Мене це зацікавило. Передзвонила у Катеринопіль, мені допомогли, розказали. Ми теж розробили проект і подали на конкурс у екологічну службу. Він передбачає придбання нового трактора, причепа, косарки, подрібнювача гілок. Наш проект «одобрили» і виділили 859 тисяч гривень на його реалізацію. А коштує він 1 мільйон 145 тисяч. Ще один проект на придбання твердопаливного котла (на 198 тисяч гривень) для сільського будинку культури підтримали на сесії обласної ради й виділили необхідні кошти, – розповідає Наталія Пономаренко.

Також мошурянам вдалося залучити 569 тисяч гривень із обласного бюджету на будівництво водогону протяжністю 1 кілометр 767 метрів після того, як їхній проект пройшов відбір на конкурсі проектів регіонального розвитку області.

Одноголосно мошуряни запропонували визначити особу, яка б слідкувала за сільським сміттєзвалищем, а також вирішили встановити камери відеоспостереження біля гуральні, заборонити рух важкої техніки через центр села.

Після зборів жителі села були запрошені на концерт «Найкраще за рік», генеральну репетицію до звітного концерту, що відбувся цієї неділі у Тальнівському будинку культури.


Виконавчий апарат обласної ради