Аналіз фінансово-господарської роботи дає можливість краще визначати пріоритети

13 серпня 2019, 14:53

Перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко провів чергову нараду з керівниками підприємств обласної комунальної власності за участі працівників управління майном виконавчого апарату обласної ради та представників окремих департаментів і управлінь облдержадміністрації.

До порядку денного було подано питання про підсумки фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств за перше півріччя 2019 року.

Як свідчать статистичні дані, за підсумками І півріччя комунальними підприємствами в загальному отримано чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) на суму 168 млн 882 тис. грн., а витрати комунальних підприємств склали 168 млн 495 тис. грн, що на 4% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Таким чином, загальний результат діяльності комунальних підприємств за звітний період є прибутковим.

Прибутково спрацювало 13 підприємств. На жаль, збитки у першому півріччі отримали Уманське і Звенигородське комунальні видавничо-поліграфічні підприємства, Городищенська центральна районна аптека № 86, Черкаська центральна районна аптека № 3.

Підприємствами сплачено податків до бюджетів усіх рівнів - 18 млн 503 тис. грн., з них до: Державного бюджету - 11 млн 814 тис. грн.; обласного бюджету - 444 тис. грн.; місцевих бюджетів - 6 млн 244 тис. грн.

Згідно з даними балансів, наданими комунальними підприємствами, поточні зобов’язання за розрахунками з оплати праці, що обліковується у складі загальної суми кредиторської заборгованості, з неї прострочену заборгованість з виплати заробітної плати мають КП «Аеропорт Черкаси» за період 2000-2012 рр. і Черкаська ЦРА № 3.

Протягом звітного періоду на комунальних підприємствах працювало 689 осіб, порівняно з відповідним періодом минулого року чисельність скоротилась на 13 працівників.  

Розмір середньомісячної заробітної плати одного працівника у порівнянні з відповідним періодом 2018 року зріс на 16 %.

В ході обговорення підсумків було заслухано низку директорів підприємств. Про свою роботу інформували керівники КП «Готельний комплекс «Дніпро», КП «Аеропорт Черкаси», Смілянського комунального видавничо-поліграфічного підприємства, КП «Черкасиоблкіно», КП «Управління з експлуатації Будинку рад та об’єктів спільної комунальної власності», КП «АТП облради» та деякі інші.

Визначальною оцінкою в ході обговорення було не лише функціонування підприємств, але і кроки щодо поліпшення роботи. Основним фактором, на який опиралися на нараді, – це чіткий аналіз фінансово-господарської діяльності, результати якого дають можливість краще оцінювати ситуацію, визначати пріоритети та перспективи подальшої діяльності.

За підсумками роботи пропозиції і доручення, які висловив Валентин Тарасенко в ході обговорення, будуть внесені до протоколу наради, відповідно якого буде здійснюватися контроль за виконанням рішення щодо діяльності і подальшого розвитку підприємств комунальної власності обласної ради.


Виконавчий апарат обласної ради