ЦЕ МОЄ МІСТО. Презентовано виставку живопису Євгена Ткаченка (1923–2002)

05 вересня 2019, 12:37

Художній музей Черкаської обласної ради спільно з Культурним фондом «Наша спадщина» з нагоди 733-ї річниці заснування міста Черкаси 4 вересня 2019 року презентував виставку художника Євгена Ткаченка.

Живописець є визнаним майстром ліричних пейзажів, портретів і натюрмортів. Його роботи порівнюють з полотнами Костянтина Коровіна, Кіріака Костанді, а також французьких імпресіоністів. Й хоча творчість Євгена Ткаченка належить до епохи офіційного радянського мистецтва (соцреалізму), однак він є одним з яскравих представників покоління художників-шістдесятників, які у період відлиги вибудували самостійний погляд на мистецтво поза радянською ідеологією, випрацювали свій винятковий стиль та живописну манеру.

Експозиція виставки нараховує п’ятдесят робіт, виконаних у техніці олійного живопису та гуаші. Полотна, які презентують майже сорок років творчого шляху Євгена Ткаченка, дозволяють прослідкувати зміни й пошуки митцем власних засобів виразності, індивідуального творчого методу художника.

Картини вражають та захоплюють колористичним багатством, експресивністю, насиченістю і красою свого емоційного змісту.

Виставка «Це моє місто» – це ода Черкасам у виконанні Євгена Ткаченка. З великою ніжністю, любов’ю і трепетом художник зображує близьку йому сучасність, що нині вже стала історією. На картинах поруч зі знаковими історичними місцями, архітектурними пам’ятками міста виростають багатоповерхові новобудови. Художник ніби запрошує здійснити прогулянку мальовничими черкаськими вуличками, зеленими парками та квітчастими скверами, зазирнути у затишні дворики, помилуватися краєвидами Дніпра, позасмагати на безлічі черкаських пляжів, насолодитися теплом літнього дня та тишею міста у вечірніх вогнях.

Саме тому виставка викликає почуття ностальгії, солодкого смутку за тим, яким місто було колись, однак й нині лишається рідним і дорогим кожному черкасцю.

Біографічна довідка.

Євген Миколайович Ткаченко (1923–2002). Народився у селі Монастирище Ічнянського району Чернігівської області у сім'ї військовослужбовця.

Учасник німецько-радянської війни 1941–1945 років. Був тяжко поранений у Корсунь-Шевченківській битві (1944). Повернувшись з фронту, навчався у педагогічному училищі, після закінчення якого певний час працював вчителем у школі. Писав етюди з натури, брав уроки у студії малювання.

Пізніше навчався в Одеському художньому училищі ім. М. Б. Грекова (1949–1954). Його вчителі за фахом – Михайло Тодоров та Леонід Мучник. Після училища працював у майстернях фонду Черкаської спілки художників, створюючи ескізи декоративних панно. Також жив і працював у Києві.

У 1972 році відбулася перша персональна виставка художника, а згодом численні персональні й колективні виставки у Києві, Черкасах, Харкові, Полтаві. Остання персональна виставка Є. Ткаченка в рамках проекту «Наша спадщина» та презентації альбому «Оголена чуттєвість» відбулася в «Музеї видатних діячів української культури» (м. Київ, 2018).

Виставка діє до 4 жовтня 2019 року.


Виконавчий апарат обласної ради