Державні заклади професійної (професійно-технічної) освіти Черкащини стануть комунальними

20 травня 2020, 13:44

Наразі в області триває процедура передачі трьох закладів професійної (професійно-технічної) освіти із державної в обласну комунальну власність. Йдеться про Черкаське вище професійне училище будівельних технологій, Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей та Лисянський професійний аграрний ліцей.

За інформацією Черкаського обласного центру зайнятості, найбільше роботодавці області потребують саме робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (25,6%), кваліфікованих робітників з інструментом (17,3%), працівників сфери торгівлі та послуг (12,8%), фахівців (11,4%) та професіоналів (9,5%).

Голова обласної ради Анатолій Підгорний дав доручення заступнику Михайлу Мушієку відвідати заклади професійної (професійно-технічної) освіти та надати пропозиції щодо ефективного функціонування цих установ, які надалі перейдуть в обласну комунальну власність.

Серед низки пропозицій щодо удосконалення роботи закладів заступник голови облради виокремлює необхідність оновити не лише матеріально-технічну базу, а й модернізувати та осучаснити устаткування виробничої бази професійного ліцею в Жашкові.

Заступник голови облради додав, що у зв’язку з майбутньою передачею закладів у комунальну власність варто передбачити упорядкування установчих документів та призначити керівника на конкурсній основі. Також необхідно розробити обласну цільову програму професійної (професійно-технічної) освіти в Черкаській області на 2021-2025 роки. У межах програми разом із центром зайнятості варто дослідити кадрову проблему у громадах і відповідно до цього оновити перелік актуальних напрямів підготовки учнів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

- Після оновлення переліку напрямів підготовки та матеріально-технічної бази у цих закладах готуватимуть більш кваліфіковані кадри, які зможуть вигідно працевлаштуватися в регіоні, а не шукати роботу за кордоном. Для досягнення цих цілей також потрібно налагодити ефективнішу співпрацю із підприємцями і спонсорами, - додав заступник голови обласної ради.

Це питання перебуває на контролі в Управлінні освіти і науки Черкаської ОДА. На сьогодні у навчальних закладах оновлено та модернізовано матеріально-технічну базу, зокрема за рахунок обласного бюджету, спецфонду та спонсорських коштів. Проте цього не достатньо для ефективної роботи, й після завершення процедури передачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти варто розпочати роботу над розробкою  обласної цільової програми.

Довідково: відповідно до статті 27 ЗУ «Про державний бюджет України на 2016 рік» цілісні майнові комплекси державних навчальних закладів більше не фінансуються за кошти державної субвенції й передаються у спільну власність територіальних громад, сіл, селищ, міст Черкаської області.

Керування роботою освітніх закладів на місцях сприятиме підвищенню ефективності діяльності та модернізації закладів. Територіальні громади, які будуть балансоутримувачами, зможуть більш ефективно розподіляти фінансовий ресурс для роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти, і сприяти підготовці кваліфікованих кадрів, які зможуть працювати на більш сучасному обладнані  і знайти роботу у своєму регіоні.


Виконавчий апарат обласної ради