Комісія з питань агропромислового розвитку та земельних відносин розглянула питання наступної сесії

02 березня 2020, 08:41

Насиченим було засідання постійної комісії з питань агропромислового розвитку та земельних відносин, яку провів її голова Олександр Лупашко.

До порядку денного було подано 14 питань, а  при його затвердженні додали ще два.

Спочатку члени комісії заслухали заступника директора Департаменту регіонального розвитку Василя Стеценка, який ознайомив присутніх з проєктом Програми економічного і соціального розвитку Черкаської області на 2020 рік.

Він, зокрема, зазначив, що Програма розроблена на підставі пропозицій від структурних підрозділів облдержадміністрації, органів виконавчої влади, пропозицій громадськості, опрацьованих в установленому порядку, даних Головного управління статистики у Черкаській області.

На підставі оцінки ресурсного потенціалу області, тенденцій соціально-економічного розвитку у 2019 році, існуючих проблем регіону цією Програмою визначено цілі, основні завдання та заходи, прогнозні показники на 2020 рік.

Досягнення запланованих показників передбачається здійснювати шляхом виконання обласних цільових програм, розробка, затвердження та внесення змін до яких проводитиметься виключно з дотриманням вимог Бюджетного кодексу України, чинних законодавчих і нормативно-правових актів.

Члени комісії підтримали проєкт та рекомендували подати його на пленарне засідання обласної ради.

Далі депутати взяли до відома звіт про виконання обласного бюджету за 2019 рік та погодили внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік. Інформувала з обох питань заступниця директорки Департаменту фінансів облдержадміністрації Тетяна Митюк.

Про внесення змін до рішень обласної ради, припинення права постійного користування земельними ділянками та про надання права постійного користування ними проінформував начальник управління майном  виконавчого апарату обласної ради Віталій Петров.

Члени комісії підтримали запропоновані ним проєкти рішень.

Потім у порядку контролю за виконанням програми «Чистий Дніпро» в розрізі обласної програми «Будуємо нову Черкащину» на період до 2021 року заслухано начальника управління захисних масивів дніпровських водосховищ Олександра Бовсуновського.

Серед інших питань заслухано хід виконання низки профільних програм: охорони і підвищення родючості ґрунтів Черкаської області «Родючість 2016-2020»; розвитку молочного скотарства , а також галузі свинарства Черкаської області на 2010-2020 роки; запобігання виникненню захворювань домашніх свиней африканською чумою та інших інфекційних хвороб тварин, утворення резервного фонду матеріально-технічних засобів на випадок виникнення вогнища захворювання.

Окремо розглянуто виконання рішення обласної ради від 30.01.2014 №28-3/VI «Про Програму розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2010-2020 роки».

А завершили розгляд питань аграрної тематики заслуховуванням виконання обласної цільової програми «Село Черкащини-2020».

З усіх цих питань членів комісії інформував директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Колодка.

У ході роботи члени комісії підготували проєкт звернення депутатів обласної ради до керівництва держави з вимогами щодо впровадження земельної реформи в Україні, яке планують подати до розгляду на сесії обласної ради.


Виконавчий апарат обласної ради