КП «Черкасиоблкіно» та КУ «Черкаський обласний музей» провели спільні «музейні сутінки»

01 листопада 2019, 08:55

Яскраво та незабутньо проведено 26 жовтня спільний мистецький проект «Музейні сутінки напередодні Halloween», проведений КП «Черкасиоблкіно» та КУ «Черкаський обласний музей».

Магічні тістечка, розваги і шуканки для дітей та їх батьків, інтерактивні проекти, дефіле костюмів, майстер-класи, акварозпис, розпис хною, передбачення від астролога, музичні виступи та перегляд кіно.

Родзинкою заходу став показ «Черкасиоблкіно» містичного шедевру кінематографу чорно-білого кіно «Привид замку Морресвіль» на екрані  у великій залі музею. Фільм – детективна історія з циклу про телебачення та журналістів, у якій репортеру Алену Пигкертону редакція дає дивне завдання. Звичайний журналіст, виконуючи редакційне завдання, стає учасником неймовірної історії, під час якої дізнається чимало таємниць старовинного замку…

Щорічно традиція бурхливого святкування напередодні «Вечора всіх святих» набирає обертів та популярності в багатьох країнах, в тому числі і в Україні. Свято Хелловін-2019 у всьому світі відбувається в ніч жовтня з 31-го на 1-е число. Понад два тисячоліття тому кельтські племена в цей період відзначали свято переходу від літа до зими і початок нового року.

За переказами, цей день вважався містичним, бо душі померлих людей на час поверталися до своїх домівок, а разом з ними в світ людей приходила нечиста сила. Щоб відлякати нечисть, у вікнах будинків виставляли картоплини і ріпу з вирізаними очима і ротом і з запаленою свічкою всередині. Пізніше ці овочі замінив гарбуз, який став називатися світильником Джека. А в XVI столітті у дорослих і дітей з'явилася цікава і весела традиція ходити в цей день по домівках в страшних костюмах, лякаючи дорослих і вимагаючи відкупу солодощами.


Виконавчий апарат обласної ради