Лисянській та Виноградівській ОТГ передали заклади освіти, культури та спорту

16 серпня 2019, 15:56

Як повідомляють у виконачому апараті Лисянської районної ради, днями під головуванням голови Лисянської районної ради Ярослава Попка відбулася позачергова сесія районної ради. Першим питанням, що розглядалося, було дострокове припинення повноважень депутатів районної ради Недзельського Б. В., Невмиваного В. В., Пухиря О. О. та Проценка А. М. у зв'язку з обранням їх до складу новообраної Виноградської сільської ради.

Далі заступник начальника управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Анатолій Мальчик проінформував народних обранців про зміни до програми розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Лисянському районі. Зокрема, загальний обсяг запланованих робіт в районі становить 33 млн грн. На виготовлення проектно-кошторисної документації по всіх об'єктах потрібно виділити 570 тис грн. На сесії депутати закликали до співпраці сільського голову Журжинець Ніну Ганич щодо виділення 75 тис грн сільською радою на втілення тримільйонного проекту будівництва асфальтованої дороги між Журжинцями й Хижинцями. Ніна Леонідівна повідомила, що сільський бюджет не має таких коштів, поряд із цим не скористатися можливістю збудувати цю дорогу за державний кошт – неправильно, інші сільські ради були б раді профінансувати свою частку, аби будувати дороги на прилеглих територіях своїх сіл.

Гостро стояло на сесії питання передачі закладів освіти в підпорядкування Лисянської громади. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Лілія Гнатюк зачитала відповідні проекти рішень. Селищний голова Юрій Корнієнко зауважив, що якщо по передачі Лисянської ЗОШ № 2 та Почапинського НВК питань немає, то все не так просто з Лисянським опорним навчальним закладом, до складу якого входять школи Смільчинець, Хижинець та Журжинець – сіл, які не увійшли в Лисянську громаду. Він запропонував піти шляхом співзасновництва з районною радою, проте депутати проголосували за проект, розроблений робочою групою при райдержадміністрації, згідно якого згадані навчальні заклади передаються повністю в підпорядкування селищній раді, а районний бюджет братиме участь у фінансуванні шкіл, які лишилися за межами ОТГ.

Також було проголосовано проекти рішень про передачу в комунальну власність Лисянській селищній раді Районного будинку культури, бібліотеки для дорослих, музею та музичної школи. Бібліотечні фонди всіх сіл передані у власність сільських рад. Таким же чином Лисянській громаді передали й ДЮСШ «Колос» та будинок дитячої і юнацької творчості. А новоствореній Виноградській громаді передали навчальні заклади Виноградського опорного закладу та Мар'янівського НВК.

На сесії також розглядалося ще ряд важливих питань, серед яких реорганізація комунального закладу «Лисянська ЦРЛ» в комунальне некомерційне підприємство, звільнення директора поліграфічного підприємства у зв'язку з виходом на пенсію. Голова районної ради Ярослав Попко щиро подякував Марії Любарщук за багаторічну самовіддану працю на підприємстві, побажав міцного здоров'я та усіляких успіхів.


Виконавчий апарат обласної ради