Медичну та соціальну реабілітацію діти знаходять у спеціалізованому Будинку дитини Черкаської обласної ради

05 квітня 2019, 10:39

Комунальний заклад «Черкаський обласний спеціалізований Будинок дитини» Черкаської обласної ради зведено за типовим проектом і відкрито у 1980 році.

Основною метою діяльності Будинку дитини є проживання, навчання, виховання, медична та соціальна реабілітація вихованців з вадами фізичного та розумового розвитку, а також з органічним ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки віком від народження до чотирьох років і  підготовки їх до життя в суспільстві.

Очолює цей заклад директор Світлана Михно. Сьогодні наша розмова з нею.

– Світлано Леонідівно, нещодавно ви виграли оголошений у відповідності з вимогами законодавства обласною радою конкурс на посаду директора. Вашу кандидатуру підтримали і депутати на пленарному засіданні. Вітаємо! Однак ви і раніше працювали в цій установі.

– Так. Спочатку головним лікарем, а згодом директором. Для роботи маю відповідну освіту. За фахом я лікар-педіатр, а ще – неонатолог. І для роботи у нашій установі зі специфічними пацієнтами – малечою, яка потребує особливої уваги, підібрано працівників, які , окрім  фахових знань, мають добре чуйне серце.

 

Тому у Будинку дитини працюють і неврологи, і ортопед, і психіатр, педіатри, дефектолог та інші спеціалісти, які покликані не просто опікуватися цією категорією дітей, лікувати, але й навчати їх, виховувати, навіть з того часу, коли вони роблять перші кроки. А це – діти-сироти або діти, позбавлені батьківських прав тощо.

– Дійсно, без любові до дітей, без витримки у вашій роботі не обійтися…

– Незважаючи на певні труднощі, колектив у нас стабільний. Плинність кадрів майже відсутня. Обов’язки свої персонал виконує старанно і добросовісно – чи це стосується надання медико-соціальних послуг, чи консультативної допомоги, чи інших заходів.

Стаціонарне лікування на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я закріплюється щорічним літнім оздоровленням.

 

Наш будинок забезпечений усіма комунально-побутовими зручностями, одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем та столовим посудом.

Для дітей з вадами слуху і зору є засоби медичної корекції. Окрім того, установа забезпечена протезно-ортопедичними виробами, немоторизованими засобами пересування (інвалідними колясками), медикаментами  відповідно до запланованих реабілітаційних заходів, спортивним інвентарем. Забезпечені умовами для проведення заходів культурно-масової роботи.

Всі дітки забезпечені збалансованим раціональним харчуванням, в тому числі дієтичним, з урахуванням віку і стану здоров’я вихованців.

– Наступного року вашому комунальному закладу виповниться сорок років. З цієї висоти що, на вашу думку, необхідно вдосконалити або змінити?

 

– Скажу відверто, за всі ці роки багато змінилося у безпосередній діяльності Будинку дитини. Зміцніла та оновлюється матеріальна база, вдосконалюється методика, покращується якість послуг. Час від часу змінювалася кількість груп, дещо змінювався контингент вихованців. Але незмінним є наше ставлення до них, що опирається на співчуття, щоденну допомогу, чуйність і опіку.

Нині ми маємо шість груп, в т. ч. дві – для дітей  від 1місяця до 1 року, чотири – для дітей від 1 до 4-х років; приймально-карантинну групу на 8 ліжок, 1 ізолятор на 6 ліжок, лікувально-реабілітаційні кабінети – фізіотерапевтичний, маніпуляційний,  кабінет щеплень, масажу, 3 зали ЛФК, 3 логопедичні кабінети, кабінет Монтессорі, сенсорну кімнату, арт-студія, 2 кабінети психолога.

«Обласний спеціалізований Будинок дитини» постійно розширюється. Так у вересні 2014 року відкрито Центр реабілітації. Нині ліжковий фонд центру вже нараховує 30 ліжок (10 – денного та 20 – цілодобового перебування).

 

Основним його завданням є не просто комплексна медична та психолого-педагогічна реабілітація дітей міста та області, а, насамперед, вихованців з органічним ураженням центральної та периферійної нервової системи, групи ризику до розвитку ДЦП, генетичною патологією, порушенням функції опорно-рухового апарату, аутизмом.

Відповідно до їх віку та важкості стану, ми застосовуємо відповідні методики: ЛФК, масажу, медикаментозної терапії, фізіотерапії, логопедичної корекціі, кондуктивної педагогіки, гідрокінезотерапії, ерготерапії.

До речі, наші вихованці комуніковані в суспільному середовищі. Завдяки багатьом шефським організаціям відвідують театральні і циркові вистави, зоопарк.

 

Хочу висловити вдячність за підтримку керівництву обласної ради, управління охорони здоров’я облдержадміністрації, «Укргазбанку» і Приватбанку, ПАТ «Агро», зоопарку, заводу «Техно», ПП Гладкий, вищих навчальних закладів – ЧНУ і ЧДТУ, обласному ляльковому театру, всім, хто піклується про наших вихованців і надає посильну шефську допомогу.

Завдяки спільним старанням: колективу Будинку дитини, влади і шефів та спонсорів, наші діти відчувають себе обігрітими, нагодованими і захищеними.

 


Виконавчий апарат обласної ради