Проект ЄС/ПРООН, як елемент євроінтеграційних процесів, успішно запроваджується на ЧеркащиніПроект ЄС/ПРООН, як елемент євроінтеграційних процесів, успішно запроваджується на ЧеркащиніПроект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» успішно реалізується на Черкащині з 2009 року та зосереджений на відновленні комунальної інфраструктури, перейнятті досвіду, інноваційному енергозбереження та створенні багатофункціональних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в громадах-учасницях проекту.

Таким чином, розвиток сільських територій практично відбувається завдяки їх участі в євроінтеграційних процесах, а саме пропонується скористатися напрацьованою у ЄС моделлю об'єднання коштів Програми, місцевої влади і сільських мешканців задля реалізації спільних проблем. Тобто, цей проект надає можливість сільським жителям поліпшити умови свого проживання, здобути досвід та навчитися залучати донорів до реалізації своїх ініціатив.

У зв’язку з цим, нові можливості відкриває перед Україною загалом і Черкащиною зокрема підписання нової стратегічної угоди з Європою. Відповідно до Договору про асоційоване членство в ЄС наша країна має тісніше інтегруватись у політичне життя Європи та увійти до європейської Зони вільної торгівлі.

Заступник голови обласної ради Василь Касян вважає, що більш активна євроінтеграція принесе народу України, а в тому числі й Черкащині, значні переваги, зокрема, безпечніші дороги, вищі стандарти захисту довкілля, збільшення обсягів прямих іноземних інвестицій (а отже, й більше робочих місць), ширші можливості експорту для українських компаній.

– Важливо зазначити,– наголосив Василь Петрович, – що і у візовій сфері України та ЄС чекає спрощення оформлення віз, адже вони підписали оновлену Угоду, яка набуде чинності після завершення ратифікаційного процесу. А зараз виконується План дій з візової лібералізації. Цей план визначив умови, які слід виконати нашій державі перед можливим запровадженням безвізового режиму для громадян України, які хочуть поїхати до країн Європи.

«У стосунках України з ЄС багато різних сфер, в тому числі торгівля, енергетика, газотранспортна система. Європейський союз є ключовим партнером в модернізації нашої газотранспортної інфраструктури, що важливо для розвитку української економіки і відповідно підвищення якості життя наших громадян, – сказав заступник голови обласної ради. – В контексті цього, запровадження в життя проектів Програми ЄС/ПРООН, їх успішна реалізація є одним з елементів євроінтеграційних процесів, до яких прямує Україна».Друкувати   Версія для друку