Обласна рада та Фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні провели спільний семінарОбласна рада та Фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні провели спільний семінар    4 грудня 2012 року в приміщені малого сесійного залу Будинку рад відбулось засідання спільного інформаційно-методичного семінару обласної ради та Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні на тему: «Розвиток місцевого самоврядування в рамках Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування». Відкрив та провів захід заступник голови обласної ради Василь Касян.

У зустрічі взяли участь начальник управління з питань регіональної політики облдержадміністрації Юрій Король, головний консультант управління правового забезпечення та взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Ольга Пильтяй, а також представники місцевих рад з усієї області.

Розпочинаючи семінар, заступник голови обласної ради відзначив, що на нині Черкащині багато робиться для підвищення ініціативи територіальних громад з метою розвитку населених пунктів та вирішення соціальних проблем їх мешканців. В рамках такої діяльності на теренах області реалізовується міжнародний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та інші грантові програми. Щодо конкурсу, який проводиться Фондом сприяння місцевому самоврядуванню, то Василь Касян закликав місцеві ради – районні, міські, селищні та сільські до об’єднання зусиль та залучення успішного досвіду, а також проведення широкої пропагандистської та роз’яснювальної роботи.

Саме про особливості підготовки й подачі конкурсних проектів учасників детально поінформувала представниця Фонду Ольга Пильтяй. Вона, зокрема, повідомила, що минулого року до участі у Всеукраїнському конкурсі долучилися 725 громад, з яких 130 стали переможцями та отримали державні гранти відповідно до категорій – від 100 тис. до 1,5 млн. грн. У 2012 році – це ще 739 громад, щасливці серед яких будуть визначені вже незабаром.

Як наголосила Ольга Григорівна, в ході розробки проекту органи місцевого самоврядування мають дотримуватися всіх вимог, від яких залежить експертна оцінка. З цією метою Фондом створено посібники та методичні рекомендації, а також проводяться різноманітні навчання та зустрічі.

Крім того, представник Фонду відзначила, що розміри грантової підтримки планується поступово збільшувати, що стимулюватиме громади до участі в конкурсі та дозволить вирішувати більш значні проблеми територій.

Варто нагадати, що за результатами 2011 року переможцями конкурсу стали й два проекти від громад Черкащини: проект Драбівецької сільської ради Золотоніського району «Школа сприяння здоров'ю – сільським дітям» та Уманської міської ради –«Відкриття лікувально-трудової майстерні Центру обслуговування бездомних громадян та осіб, які звільнились з місць позбавлення волі».

За словами сільського голови с. Драбівці Олександра Герасименка, за рахунок проекту їм вдалося провести енергозберігаючі заходи у школі, а саме замінити 111 старих вікон та 6 дверей на сучасні склопакети. «На ці цілі нам потрібно було майже 400 тис. грн. і ми перемогли завдяки тому, що обласна та районна ради гарантували нам допомогу – по 100 тис. грн., адже частка Фонду складала лише четверту частину від необхідної суми, – наголосив Олександр Валентинович. – Нині це дозволяє значно економити кошти за тепло».

Про успішність реалізації уманського проекту розповіла заступник міського голови, начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міського ради, депутат обласної ради Галина Кучер. Як відзначила Галина Михайлівна, його метою стала соціальна адаптація осіб з числа бездомних громадян та звільнених з міст позбавлення волі. Автори проекту поставили собі за завдання створити лікувально-трудову майстерню, де відповідна категорія людей отримуватиме лікувально-трудові та соціальні послуги.

Крім того, як зауважила Галина Кучер, роботу щодо підвищення комфорту цього Центру буде продовжено. Тут, зокрема, заплановано створення соціального готелю та соціального гуртожитку, запровадження навчальних курсів та міні-виробництва тощо.

«Такий комплекс як в Умані чи не єдиний в Україні і ми будемо брати участь у всіх можливих грантових програмах аби реалізовувати такі важливі проекти», – підкреслила Галина Михайлівна.

Завершуючи зустріч, заступник голови обласної ради відзначив позитивний досвід переможців, які демонструють успішний приклад співпраці з вітчизняними та міжнародними донорами, а також додав:

– Ми повинні докласти максимум зусиль з тим аби підвищити зацікавленість громад та їх очільників до участі у грантових програмах. Потрібно достукатись до тих інертних керівників, які ще ігнорують можливості залучення додаткових коштів, – сказав Василь Касян, додавши, що це дасть змогу суттєво вирішувати й ті заходи, які передбачені обласною комплексною програмою "Будуємо нову Черкащину".

Він також наголосив на необхідності підготовки більш якісних проектів громад для участі у майбутніх конкурсах, відмітивши, що це є спільним завданням і відповідальністю влади різних рівнів.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії
із засобами масової інформації
Друкувати   Версія для друку