На засіданні координаційної ради Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – II»На засіданні координаційної ради Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – II»    5 червня 2012 року в малій сесійній залі, під керівництвом заступника голови обласної ради Василя Касяна, відбулося засідання координаційної ради Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – II», у якому взяли участь координатор проекту від ЄС/ПРООН в області Наталя Белюкіна, координатори з районів, які беруть участь в реалізації другої фази проекту, а також представники окремих державних установ і організацій.

У ході наради її учасники розглянули звіт про підсумки реалізації впровадження другої фази проекту; особливості розробки та впровадження мікропроектів за фінансової підтримки ПРООН з урахуванням змін у законодавстві України, що регулює питання здійснення будівельних робіт за бюджетні кошти; обговорили стан реалізації проекту в пілотних районах та визначили завдання й заходи, які ще необхідно здійснити для успішної реалізації другої фази проекту. Також було оголошено підсумки обласного огляду діяльності районних ресурсних центрів розвитку громад.

Розпочинаючи засідання, Василь Касян зауважив, що нині важко переоцінити значимість досвіду, який ми отримуємо при впровадженні на Черкащині міжнародного проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»:

Це позитивна практика не лише для сільських громад, а і нас – представників влади. Адже на теренах області до реалізації соціальних проектів застосовуються інноваційні підходи.

Василь Петрович відзначив, що розуміючи важливість реалізації проекту для розвитку соціальної сфери села, обласна влада продовжує підтримувати проект коштами обласного бюджету, для чого було затверджено відповідну обласну програму та виділено кошти на фінансування 38 проектів з відновлення комунальної інфраструктури та 16 реплікаційних проектів. Загалом – 360 тис. грн.

З інформацією про підсумки реалізації впровадження другої фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в області виступила координатор від облдержадміністрації Віта Вдовиченко. Вона, зокрема, нагадала, що на Черкащині друга фаза проекту стартувала 5 липня минулого року. Нашій області було виділено найбільшу з можливих квот: 9 пілотних районів, відібраних на конкурсній основі, в яких буде реалізовано 38 проектів. До того ж Черкащина отримала квоту на впровадження компоненту з реплікації досвіду у 4 районах, а саме в Жашківському, Драбівському, Тальнівському, Городищенському. У цих районах буде реалізовано ще 16 проектів (по 4 у кожному районі). Тобто учасниками проекту з 2012 року є вже 13 районів області.

На ці цілі буде використано 5 млн. 760 тис грн., з яких кошти ПРООН будуть становити 3 млн. грн., кошти сільських громад – 300 тис. грн., кошти бізнесу – понад 300 тис. грн., кошти бюджетів усіх рівнів – понад 2 млн. грн.

Мікропроекти громад спрямовані на забезпечення енергозбереження в навчально-виховних установах, вуличне освітлення та охорону здоров’я. Нині, за словами, доповідача, вже затверджено 17 мікропроектів громад загальною вартістю 2,5 млн. грн.

У свою чергу заступник голови обласної ради відзначив недостатній рівень дисципліни щодо підготовки та подачі учасниками проекту відповідної документації.

– Ви маєте більш відповідально ставитися до цієї справи, адже це наш імідж не лише на всеукраїнському рівні, а й показник для іноземних донорів, котрі хочуть ефективно інвестувати кошти на Черкащині, – наголосив Василь Касян, звертаючись до координаторів районів-учасників проекту.

Василь Петрович підкреслив потребу активізації на рівні громад і координаторів проекту: «Решту мікропроектів необхідно подати до липня місяця, в протилежному випадку нам доведеться розглядати питання про заміну районів, які будуть спроможні належно підготуватись та освоїти кошти».

Про особливості розробки та впровадження мікропроектів з урахуванням змін у законодавстві України, що регулює питання здійснення будівельних робіт за бюджетні кошти, розповіли присутнім начальник Держархбудінспекції в області Андрій Захарченко та заступник начальника Головного управління Державної казначейської служби України в області Олександра Добровольська. Вони також відповіли на численні запитання координаторів, оскільки саме на цьому етапі оформлення відповідної документації виникає найбільше проблемних моментів, що й впливають на своєчасність її подачі.

Темі функціонування районних ресурсних центрів у своєму виступі приділила увагу координатор проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Наталя Белюкіна. Вона, зокрема, відмітила їх важливість не лише для виконання безпосередньо цього проекту, а й загалом для залучення міжнародних соціальних інвестицій в райони.

Наталя Василівна зауважила, що Черкащина єдина область, яка має обласний ресурсний центр на базі Головного управління інвестиційно-інноваційної політики, підприємництва та зовнішніх зносин облдержадміністрації, а також загалом займає провідне місце щодо організації та роботи подібних центрів в країні. Як позитив було відзначено й створення сайту Драбівського ресурсного центру. Проблемним залишається лише відсутність у деяких районних ресурсних центрах власного приміщення.

На завершення Василь Касян відзначив важливість такої робочої зустрічі, адже вона справді виявилась плідною – координатори з районів отримали необхідні роз’яснення та консультативну допомогу, та висловив сподівання, що це прискорить роботу та позитивно вплине на її якість.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії
із засобами масової інформації
Друкувати   Версія для друку