Громада почала реставрацію сторічного вітряка

02 липня 2020, 09:55

За повідомленням Балаклеївської ОТГ, розпочато роботи з  відновлення унікального історичного об’єкту – сторічного вітряка.

- Дерев’яний млин серед поля,  на околиці села Теклине, бачать всі, хто проїжджає київською трасою поблизу Сміли. У 1907 році його поставила тут відома  заможна родина Маньків, - розповідає голова Балаклеївської ОТГ Ростислав Ситнік. -  Ми завжди піднімали питання про відновлення цієї історичної пам’ятки, що чимало вже постраждала від людської руки: вітряк місцями дуже потрощено, а всі металеві конструкції винесено… Вільних коштів на реставрацію  ОТГ не має, ми закупили лише найнеобхідніше, а деревину надав Смілянський лісгосп. Усі роботи  вирішили провести зусиллями громади, народною толокою. Люди з охотою відгукнулися на таку пропозицію, серед добровольців - і корінні жителі, безпосередні нащадки колишніх власників вітряка – Віктор Демиденко та Петро Ярошенко.

Тож нині на околиці Теклиного кипить робота – передовсім ми повністю відновимо фронтон вітряка та укріпимо його каркас. Торік ми уже виходили на департамент культури Черкаської облдержадміністрації  з пропозицією щодо включення нашого вітряка до переліку туристичних пам’яток. Сподіваємось, що відповідне рішення незабаром буде прийнято. Це дасть можливості для утримання вітряка у належному стані, його охорону, благоустрій прилеглої території, організацію екскурсій тощо.


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: http://oblradack.gov.ua/gromada-pochala-restavraciyu-storichnogo-vitryaka