"Законопроєкт №2681 порушує Конституційні норми і звужує наші права", - профспілки

02 липня 2020, 16:14

Члени профспілкових організацій по всій Україні виступили за недопущення прийняття проєкту ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань професійних спілок)» (реєстр. № 2681). Вони вважають, що законопроєкт звужує права профспілкових організацій та порушує ряд норм українського законодавства та міжнародних договорів.

Під час зустрічі із головою Федерації профспілок Черкащини Петром Шевченком голова обласної ради Анатолій Підгорний зауважив, що обласна рада підтримає позицію профспілок і направить прийняту резолюцію до Верховної Ради України.

- Законопроєкт ліквідовує захисну функцію колективно-договірної роботи, тобто працівник повинен укладати особисту угоду із роботодавцем. Але простий робітник  не може стовідсотково передбачити всі умови праці. Йдеться про рівень заробітної плати, безпеку виробництва, відпустки тощо. Також не можемо зрозуміти норму законопроєкту  про те, що роботодавець має право звільнити людину через втрату довіри до неї та ще й зможе повідомити про це працівника у телефонному режимі «сьогодні на завтра». Уважаємо, що  законопроєкт порушує норми ратифікованих Україною Конвенцій Міжнародної організації праці, Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, інші міжнародні договори. Ініціатива парламентаріїв прийняти законопроєкт розцінюється профспілками, як чергова спроба поставити організації громадянського суспільства під повний контроль держави, - додав Петро Шевченко.

Серед основних зауважень до проєкту закону, на яких наголошують члени профспілок також є обмеження кількості профспілок на підприємстві, пропонується норма, що до профспілки повинно  належати не менше 10 осіб. Законотворці передбачають обов'язкове створення контрольних комісій. Є пропозиція на законодавчому рівні затвердити  обов'язкові звітування виборних органів перед членами профспілки. Автори законопроєкту також пропонують норму про зменшення тривалості "профспілкової відпустки" до трьох календарних днів. Також серед пропонованих змін є позбавлення працівників, які обиралися до складу профспілкових органів, додаткових гарантій під час притягнення їх до дисциплінарної відповідальності або звільнення членів виборних профспілкових органів без згоди вищого профоргану.

- Ці та інші зміни можуть негативно вплинути на забезпечення прав профспілок.  Водночас  під час останньої сесії депутати обласної ради проголосували за звернення про підтримку профспілок й надалі наша позиція незмінна - без доопрацювання законопроєкту, його не можна приймати. Тож обласна рада направить до Верховної Ради прийняту під час акції резолюцію про недопущення прийняття цього законопроєкту без правок – наголосив Анатолій Підгорний.


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: http://oblradack.gov.ua/zakonoproekt-no2681-porushue-konstituciyni-normi-i-zvuzhue-prava-profspilok