Перехід мешканців на індивідуальне опалення гарантує тепло в домівках

12 жовтня 2020, 11:47

Мешканці трьох 5-поверхових будинків у Хуторах (село увійшло до Червонослобідської ОТГ), отримають часткову компенсацію для обладнання індивідуального опалення, зокрема, на придбання котлів або виготовлення технічної документації. Така ситуація зумовлена тим, що комунальне підприємство теплових мереж не може гарантувати їм подачу тепла через борги мешканців, які щороку накопичуються споживачами.

– Громада за рахунок місцевого бюджету двічі надавала підтримку комунальному підприємству теплових мереж, щоб компенсувати затрати за використане паливо і накопичені в результаті опалювального сезону борги мешканців цих будинків у Хуторах. Торік – 400 тисяч гривень, цьогоріч – 150, – розповідає начальниця фінансового відділу Червонослобідської ОТГ Юлія Чеша. –. Так далі продовжуватися не могло. Тому за ініціативою самих мешканців розробили програму переходу на індивідуальне опалення, яке змінить ситуацію і власники квартир зможуть самостійно забезпечувати своє житло теплом.

Для зменшення навантаження на мешканців будинків передбачили одноразову фінансову підтримку – запланували їм допомогу у сумі 490 тисяч гривень.

Таким чином, громада на майбутнє планує зекономити значні кошти свого бюджету.

Із наступного року Червонослобідська ОТГ планує перевести на індивідуальне опалення і бюджетні установи громади, щоб зменшити витрати на оплату комунальних тарифів. За попередніми підрахунками, це дозволить вдвічі зекономити на комунальних платежах за тепло.

 


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: http://oblradack.gov.ua/perekhid-meshkanciv-na-individualne-opalennya-garantue-teplo-v-domivkakh