Валерій Черняк: «Перш ніж щось оптимізувати, треба порадитись з людьми»Валерій Черняк: «Перш ніж щось оптимізувати, треба порадитись з людьми»18 квітня 2013 року голова обласної ради Валерій Черняк з робочою поїздкою побував у Чорнобаївському районі, в ході якої, зокрема, відвідав Іркліївську районну лікарню, а також СТОВ «Агроко» у с. Мельники.

Знайомлячи Валерія Черняка з роботою медичного закладу, головний лікар Микола Козаченко розповів, що лікарня в своєму складі має 5 відділень (терапевтичне, дитяче, неврологічне, інфекційне та паліативне) з ліжковим фондом 65 одиниць. Функціонує також поліклініка на 150 відвідувань в зміну, в якій розташована бактеріологічна, клінічна та біохімічна лабораторії, флюорограф, рентгенкабінети, фізкабінет, а також кабінет УЗД.

Загалом у лікарні працює 20 лікарів з 14 спеціальностями, які надають медичні послуги жителям 12 населених пунктів.

Оглядаючи заклад, голова обласної ради поцікавився наскільки ефективно використовується приміщення лікарні, адже воно досить велике. При цьому він наголосив, що нині в наданні медичних послуг найважливішим завданням є встановлення правильного діагнозу та забезпечення кваліфікованої допомоги. Разом з тим, цей принцип не завжди застосовується, а кошти, які б могли допомогти хворому, доводиться спрямовувати на нераціональне утримання будівель та штатних одиниць.

Слід відзначити, що на Чорнобаївщині працює дві районні лікарні – центральна та Іркліївська, і останнім часом серед місцевих жителів розійшлася думка про закриття останньої. Це в свою чергу викликало певну суспільну напругу. Коментуючи ситуацію, Валерій Черняк зауважив, що на сьогодні про прийняття такого рішення не йдеться, проте він висловив свою думку з приводу функціонування подібних медичних установ. Так, за словами Валерія Петровича, важливим для пацієнтів має бути не місце лікування, а якість. Тож нам потрібно спрямовувати зусилля на забезпечення медичних закладів обладнанням, автомобілями, відповідними засобами зв’язку, на ремонти доріг тощо. Саме це сприятиме підвищенню рівня охорони здоров’я, який визначається, перш за все, професійністю медиків та використанням у їх роботі сучасного обладнання й новітніх технологій.Валерій Черняк: «Перш ніж щось оптимізувати, треба порадитись з людьми»

Стосовно подальшої роботи Іркліївської лікарні голова обласної ради наголосив, що її долю потрібно вирішувати не лише фахово, а й із залученням думки місцевих жителів, представників профільної комісії районної ради та всіх зацікавлених осіб. З цього приводу спілкуючись з колективом та пацієнтами він відзначив: «Збирайтеся разом, проаналізуйте свою роботу і потреби людей і, виходячи з цього – визначайте стратегічний напрямок розвитку лікарні на перспективу. Чи це буде акцент на паліативній допомозі, неврологічній чи іншій... Але головне – з урахуванням того, щоб це було краще для пересічного громадянина».

Валерій Черняк також наголосив, що готовий допомогти та залучити до цієї роботи галузеву постійну комісію обласної ради та фахівців обласного рівня. Крім того він додав, що можливий процес реорганізації має сприяти більш раціональному використанню приміщення лікарні та збереженню робочих місць.

Свою точку зору з цього приводу висловив і голова райдержадміністрації Юрій Клименко, який зауважив, що факт подальшого функціонування медичного закладу є беззаперечним, проте нині вивчаються можливості та триває пошук варіантів його роботи.

Найголовніше, чим керується районна влада, за словами Юрія Васильовича, – це покращення медичного обслуговування. І цей критерій буде визначальним. «Ми не хочемо нікого образити, але треба йти в ногу з часом. Для цього ми готові перейняти кращий досвід», – додав очільник району.

Зі свого боку головний лікар Микола Козаченко відзначив, що колектив готовий до зваженої і обґрунтованої реорганізації з урахуванням їх пропозицій.

Під час перебування у СТОВ «Агроко» голова обласної ради Валерій Черняк ознайомився з ходом весняно-польових робіт.

Фоторепортаж


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку