Виявлення і популяризація кращих практик місцевого самоврядування в Україні – безцінний досвід для місцевих громадВиявлення і популяризація кращих практик місцевого самоврядування в Україні – безцінний досвід для місцевих громад10 червня 2013 року заступник голови обласної ради Василь Касян провів нараду щодо організації виконання в області програми обміну кращими практиками місцевого самоврядування в Україні, що реалізовується за сприяння Ради Європи. У нараді взяли участь координатор реалізації проекту розвитку ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ» в Черкаській області Ганна Бабкова, редактори обласних газет та голови місцевих громад області.

Основною метою цієї програми є виявлення та відзначення кращих практик місцевого самоврядування в Україні. Як відмітив заступник голови обласної ради, цій меті слугує й ініційований конкурс на виявлення кращих практик, що проводиться окремо серед представників засобів масової інформації «Об’єднаємо громаду».

Перед учасниками наради було поставлено завдання щодо активної участі у конкурсі з метою виявлення і популяризації впроваджених успішних ініціатив, що мають вагомий вплив на покращення життя жителів громад. Адже, за словами заступника голови обласної ради, конкурс допоможе громадам, що досягли найкращих результатів, стати центрами для здобуття досвіду і навчання представників інших громад. При цьому, на думку Василя Петровича, цей досвід, у масштабах держави, слугуватиме й під час реалізації реформи органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, підготовка якої наразі активно розпочалася.

У обговоренні поставленого завдання виступили редактори газет та керівники територіальних громад. Вони, зокрема, підтримали участь громад у програмі та конкурсі, а також висловили власні пропозиції щодо окремих організаційних моментів.

Відзначимо, що заявки на участь у конкурсі від місцевих громад мають бути надіслані на адресу Офісу Ради Європи в Україні до 1 серпня 2013 року. Церемонія нагородження відбудеться наприкінці року, а за результатами буде видано збірну публікацію з прикладами кращих практик місцевого самоврядування.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку