«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» ефективно діє на Драбівщині«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» ефективно діє на ДрабівщиніМинулого року Драбівський район взяв участь в реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ». В рамках проекту було відібрано 4 територіальні громади району: Погреби, Бирлівка, Золотоношка та Митлашівка. Станом на 12.07.2013 в повній мірі виконані роботи на об’єктах усіх чотирьох сіл, де замінено більше 100 віконних блоків на енергозберігаючі та відновлено близько 10 км вуличного освітлення у с. Митлашівка. На реалізацію заходів витрачено понад 400 тис. грн., в тому числі коштів проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ» – 80 тис. грн., коштів громад – більше 20 тис. грн. та близько 300 тис. грн. бюджетів усіх рівнів.

У поточному році громади району продовжують співпрацю із проектом ЄС/ПРООН. В рамках співпраці планується реалізація двох проектів на території району із впровадження альтернативних джерел енергії: реконструкція системи опалення із встановленням піролізного котла у дошкільному навчальному закладі с. Погреби та реконструкція системи опалення зі встановленням електроакумуляційного обігріву та геліосистеми у Бирлівській лікарській амбулаторії. Загальна вартість проектів становить близько 600 тис. грн. в тому числі кошти проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ» становлять 320 тис. грн., решта – 280 тис. грн. – бюджети всіх рівнів та внески територіальних громад.

Слід зазначити, що найактивніше займається впровадженням проектів громадська організація «Погребське об’єднання громадян» с. Погреби, яке було створене у минулому році в рамках реалізації проекту з відтворення досвіду проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ». В рамках проекту було успішно реалізовано мікропроект щодо часткової заміни віконних блоків у Погребській ЗОШ І-ІІІ ступенів. На цьому громада не зупинилась і виборола право реалізовувати проект із інноваційного енергозбереження у дошкільному навчальному закладі «Берізка», над яким зараз активно працює громада села (вартість проекту становить більше 300 тис. грн., 160 тис. грн. – внесок проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»).

Враховуючи позитивний досвід співпраці із грантовими програмами розвитку, громадою було підготовлено мікропроект «Покращення надання медичних послуг шляхом створення центру практики сімейної медицини» і подано для одержання гранту від посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

30 травня з візитом до Погребів прибув начальник економічного відділу Посольства Пітер Віст. Метою його візиту був огляд сільської лікарської амбулаторії та вивчення питання про надання мікро-гранту в рамках розробленого місцевими жителями проекту.

А днями громадська організація отримала підтвердження про виділення гранту для реалізації мікропроекту громади «Покращення надання медичних послуг шляхом створення центру практики сімейної медицини». Його загальна вартість становить більше 140 тис. грн., де грантові кошти – 135 тис. грн.

В рамках проекту передбачається проведення санації будівлі лікарської амбулаторії та обладнання палат для перебування хворих. Загалом користь від проекту зможуть отримати більше тисячі жителів населених пунктів, що входять до складу сільської ради.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку