Семінар-нарада із секретарями сільських та селищної рад УманщиниСемінар-нарада із секретарями сільських та селищної рад УманщиниДнями, під керівництвом голови Уманської районної ради Сергія Кулібаби відбувся семінар-нарада із секретарями сільських та селищної рад Уманщини. На семінарі було опрацьовано цілий ряд питань, актуальних при здійсненні повноважень посадових осіб органів місцевого самоврядування. У роботі семінару взяли участь заступник голови районної ради Валентина Швець, працівники апарату районної ради, начальник відділу ДРАЦС реєстраційної служби Уманського міськрайонного управління юстиції Валентина Олійниченко, начальник відділу Державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Уманського міськрайонного управління юстиції Віктор Косолап, начальник відділу міськрайонного управління Держкомземагенства в м. Умань та Уманському району Олена Грабчак, начальник архівного відділу райдержадміністрації Тетяна Тицькун.

Розпочав роботу семінар-нараду голова районної ради Сергій Кулібаба. У своєму виступі він приділив особливу увагу питанням, над якими повинні працювати сільські ради, а саме:

– організація та виконання в районі соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича;

– виконання довгострокових програм, спрямованих на підвищення соціально-економічного розвитку сільських громад;

– на дотриманні вимог Законів України «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації», «Про засади запобігання і протидії корупції»;

– про підготовку до осінньо-зимового періоду закладів соціальної сфери.

Також голова районної ради проінформував, що відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Положення про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні, впродовж вересня-жовтня поточного року в населених пунктах району проходили загальні збори громадян. За цей час збори проведено в 48 селах та селищі, в яких взяло участь понад 3 тис. жителів територіальних громад. Він відмітив, що зібрання жителів відбувалися на належному рівні, детально зупинився на зауваженнях і дорученнях, що були висловлені жителями району під час проведення сходів громадян та наголосив на обов`язковому їх виконанні.

На завершення свого виступу, Сергій Кулібаба повідомив слухачам, що Іванівська сільська рада стала переможцем в обласному конкурсі на кращу сільську раду за підсумками роботи 2012 року. Це – результат спільної наполегливої праці сільської ради, районної влади та громади.

З питання щодо застосування правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні інформувала присутніх Валентина Олійниченко. Вона акцентувала увагу на порядку реєстрації народження фізичної особи та її походження, присвоєння прізвища, імені та по батькові, та наголосила на термінах державної реєстрації народження.Семінар-нарада із секретарями сільських та селищної рад Уманщини

Про нові підходи щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно згідно Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» до присутніх довели представники управління юстиції Віктор Косолап та міськрайонного управління Держкомземагенства Олена Грабчак. Вони надали змістовну інформацію щодо документів, необхідних для проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також документів, що посвідчують речові права на земельну ділянку відповідно до законодавства.

Враховуючи те, що відділ Державної реєстрації речових прав на нерухоме майно створений нещодавно, найбільше запитань було до Віктора Косолапа. Натомість він запропонував для поліпшення роботи сільських та селищної рад з цих питань записати диск з інформацією про перелік документів, необхідних для реєстрації речових прав, та розмістити на ньому всі зразки необхідних заяв на оформлення таких прав.

В ході семінару слухачі отримали важливу для своєї роботи інформацію від працівників виконавчого апарату районної ради стосовно державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, яку до них довела головний спеціаліст Тетяна Роєнко. З порядком проведення атестації посадових осіб в органах місцевого самоврядування присутніх ознайомила головний спеціаліст Жанна Титикало. На основних вимогах щодо ведення діловодства з архівної справи наголосила присутнім начальник архівного відділу райдержадміністрації Тетяна Тицькун.

На завершення начальник організаційного відділу районної ради Сергій Щеглюк ознайомив учасників семінару із станом виконавчої дисципліни в сільських, селищній радах.

В ході навчання учасники семінару мали можливість обмінятись думками та поділитись власним досвідом роботи.

Підсумки роботи семінару-наради підбив голова районної ради Сергій Кулібаба.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку