Вітчизняні Шевченкознавці поділилися набутками досліджень з колегами із-за кордонуВітчизняні Шевченкознавці поділилися набутками досліджень з колегами із-за кордону30 травня 2014 року голова обласної ради Валентина Коваленко взяла участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Соціальні та гуманітарні технології: філософсько-освітній аспект», що була присвячена 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка та пройшла на базі Черкаського державного технологічного університету.

Як зауважили організатори та учасники конференції, важливість проведення подібних наукових дискурсів та обговорень є необхідною складовою формулювання відповідних часу ключових соціально-філософських проблем, застосування освіти як засобу формування національно-орієнтованого громадянина, патріота України.

Зокрема, як зазначила депутат обласної ради, завідувач кафедри філософії університету Анжела Бойко, конференція гуманітарного профілю проводиться на базі навчального закладу вперше за останні роки, що вкотре підкреслює необхідність гуманітаризації технічної освіти. Тож і завданням сьогоднішнього «круглого столу» вона назвала потребу обговорення можливих аспектів і наслідків новітніх освітніх процесів, зокрема, крізь призму історичного розвитку, філософії самосвідомості. Яскравим суб’єктом і об’єктом такого історичного, філософського і патріотичного вияву для кожного щирого українця і є особистість та творчий доробок Тараса Шевченка.

Звертаючись до науковців Валентина Коваленко поділилася результатами власних досліджень постаті Шевченка, джерел його натхнення для створення актуальної в усі часи, щирої, ментальної і духовно багатої поезії, художніх та прозових творів:

– Справді Шевченко – наш, але для кожного він свій. І у мене він свій. Для мене Шевченко, особливо у світлі оцих подій, це дух всесутності, всеосягнення. Щоби я не читала для студентів, про що і в якій ситуації б не говорила відчуваю, що Шевченкові слова виринають самі по собі. І завжди влучні, актуальні та яскраві у будь-якій ситуації.

Також Валентина Михайлівна поділилася власними пошуками і знайомством з російськомовною прозою Шевченка часів його заслання, що є більшою мірою автобіографічною та розкриває перед читачем людську сутність, почуття і характер Кобзаря. Це й «Журнал», що допомагав йому «рятуватись» від заслання, «Прогулка с удовольствием и не без морали» та безліч інших, де знаходимо філософські роздуми Тараса Шевченка насущних проблем суспільства з усіма недоліками людини.

У ході обговорення творчості й постаті Пророка, учасники конференції розглянули ключові аспекти шевченкознавства, зокрема, досліджень творів митця як фактора збереження національної ідентичності в добу глобалізації, фактора суспільного досвіду і практики, а також обговорили інші аспекти розвитку науки та формування свідомого, патріотично об’єднаного українського суспільства через призму прочитання і розуміння шевченкових заповітів.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку