Черкащани попрощалися із загиблими героями-прикордонникамиЧеркащани попрощалися із загиблими героями-прикордонниками17 червня 2014 року на плацу Оршанецького Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України пройшла жалобна церемонія прощання з прикордонниками, яких 14 червня у м. Маріуполь сепаратисти цинічно розстріляли із засідки під час руху в колоні автомобілів Державної прикордонної служби. Група направлялася з вантажем провізії та речового майна до підрозділів державного кордону. Обстріл вівся з автоматів та гранатометів.

15 червня, в Україні було оголошено день жалоби за військовими і прикордонниками, які загинули напередодні під час проведення антитерористичної операції. 15 та 16 червня у Свято-Троїцькому храмі м. Черкас пройшли заупокійні служби за загиблими прикордонниками.

Попрощатися з Героями зібралися рідні та близькі загиблих, товариші по службі та курсанти Центру, чисельна громада міста, представники громадських організацій.

Черкащани попрощалися із загиблими героями-прикордонникамиПроводжаючи побратимів-прикордонників в останню путь, виконуючий обов’язки начальника Навчального центру Державної прикордонної служби України полковник Ігор Павлов відзначив, що мужність та героїзм воїнів під час виконання своїх службових обов’язків є прикладом самовідданого служіння Батьківщині, Українському народові, патріотизму і вірності обов'язку для усіх. Адже досі прикордонників готували контролювати кордон, а не захищати його зі зброєю в руках.

Звертаючись до присутніх голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко відзначив, що наші прикордонники, захищаючи незалежність нашої держави, до кінця виконали свій обов’язок, і саме їх щиросердна служба нашій Батьківщині залишиться у пам’яті народу як приклад честі та військової доблесті.

Також голова облдержадміністрації сказав, що усіх загиблих воїнів обласною радою та облдержадміністрацією посмертно нагороджено Почесними відзнаками «За заслуги перед Черкащиною», а перед міською владою висловив пропозицію назвати вулиці обласного центру іменами героїв.

Слова щирої скорботи та співчуття рідним і близьким загиблих висловила голова обласної ради Валентина Коваленко.Черкащани попрощалися із загиблими героями-прикордонниками

– Ще три місяці тому на цьому плацу я напутніми материнськими словами випроводжала хлопців і бажала їм благополучного повернення. Але горе чорною хмарою накрило нашу Україну і хлопці повернулися «багряними журавлями»… Справді, в останні роки все робилося для того, щоб ми втратили пильність. Все робилося для того, щоб роззброїти нашу армію і щоб ще «тепленькими» нас «взяв» Путін. Але не станеться так, тому що ми відчуваємо – нація мужніє... Тож тримаймося одне одного і пам’ятаймо, що ці хлопці полягли за нашу незалежність, за нашу державу. Вони – справжні герої! І дай Боже, щоб на цьому плацу це були перші і останні, щоб ми більше ніколи не зустрічали наших воїнів у трунах, а щоб ми зустрічали їх з перемогою, – наголосила Валентина Михайлівна.

Серед загиблих прикордонники з різних куточків України. Це й наш черкащани із Золотоніщини 31-річний старшина Сергій Єпіфанов, 36-річний прапорщик Володимир Гречаний з Миколаївщини, 40-річний майор Віталій Вінніченко з Вінниці, 37-річний майор Микола Зайцев з-під Полтавщини та 49-річний працівник Олександр Островський.Черкащани попрощалися із загиблими героями-прикордонниками

Поминальну панахиду відправив митрополит Черкаський і Канівський Софроній разом з представниками інших Церков, а курсанти-прикордонники пройшлись урочистим маршем в честь загиблих.

Після прощання, героїв-прикордонників транспортували до їхніх рідних місць, де їхні тіла знайдуть вічний спочинок.

Всі витрати на доставку загиблого героя з Черкащини й організацію поховання взяли на себе обласний та місцевий бюджети.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку