«Де я – там мир» – казав Дмитро Кузьмін, який мріяв принести мир на Донбас«Де я – там мир» – казав Дмитро Кузьмін, який мріяв принести мир на Донбас13 липня на плацу навчального центру Національної гвардії України «Нові Петрівці» рідні, друзі та однополчани зібралися, аби провести в останню путь героя-черкащанина, що загинув, захищаючи недоторканність та територіальну цілісність нашої держави – командира відділення резервного батальйону спеціального призначення НГУ «Донбас» сержанта резерву Дмитра Кузьміна, який мав у підрозділі позивний «Миротворець».

Дмитро Володимирович народився 27 квітня 1974 р. в місті Асбест Свердловської області Росії, у 5-річному віці разом із батьками переїхав до України, в село Угловатка Христинівського району Черкаської області, де проживає нині його батько.

Хлопець після закінчення школи, успадкувавши від батька хист художника та бажання продовжити його справу, вступив до Київського художнього училища. Після закінчення першого курсу у 1992 р. був призваний на строкову військову службу, яку він проходив у частинах Національної гвардії України, дислокованих у Донецьку. Зарекомендував себе найкращим чином, тому «на дембель» поїхав у званні сержанта…

У подальшому навчався у Львівській комерційній академії, де й познайомився з майбутньою дружиною Зоряною. 2007 р. Бог подарував подружжю первістка Михайла, а за три роки на світ з’явився його братик – Іван.

Дмитро захоплювався фотографією, і це хобі перетворилося на його улюблену роботу. Із початком «Революції гідності» він повернувся в Україну з курортів Єгипту, де працював. Відстоявши «Євромайдан», згодом став до лав батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Дніпро-2».

«Де я – там мир» – жартував він. Власне, позивний «Миротворець» Дмитро отримав після врегульовання ним конфлікту поблизу міста Червоноармійська, коли під час проведення «референдуму» натовп прихильників так званої ДНР спробував заблокувати рух колони його підрозділу. Дмитро, знявши шолом і «балаклаву», сміливо вийшов на переговори, і його щирі слова про те, що українські силовики не воюють з мирним населенням, змусили мітингувальників відступити та розблокувати колону.«Де я – там мир» – казав Дмитро Кузьмін, який мріяв принести мир на Донбас

З упевненістю в мирне та швидке врегулювання конфлікту на сході держави він прийшов добровольцем в резервний батальйон спецпризначення НГУ «Донбас». Після проходження курсу військової підготовки, з такою ж впевненістю, без роздумів одним з перших відправився в зону проведення антитерористичної операції.

Наприкінці червня голова обласної ради Валентина Коваленко відвідувала бійців батальйону «Донбас» Національної гвардії України, які проходили військову підготовку у с. Нові Петрівці на Київщині. Того дня вони складали присягу на вірність українському народу і вже через кілька днів мали відправитися на Схід України.
Валентина Михайлівна спілкувалася з бійцями батальйону, а також особисто з Дмитром Кузьміним.

10 липня близько 15.00 у складі розвідувальної групи, що виконувала бойове завдання поблизу села Ульянівка Красноармійського району Донеччини, Дмитро натрапив на ворожу засідку, і під час бою дістав вогнепальне поранення, не сумісне з життям…

Командир підрозділу Семен Семенченко у соціальній мережі «Фейсбук» написав з приводу цієї трагедії: «Миротворець загинув під час бою. Як чоловік. Як солдат… Відважний воїн, свідомий громадянин, добрий друг, світла та чудова людина з добрими ясними очима. Дмитро – професійний фотограф, який полишив свою роботу, але не покликання і до останнього дня створював фотохроніки життя батальйону «Донбас». Нині, протягом останніх днів хлопці передивляються ці фото, які Миротворець лишив їм на згадку. Усім їм боляче, адже для бійців він став справжнім другом. Висловлюємо щирі співчуття родині загиблого. Ми усі поділяємо вашу втрату. Діти Дмитра можуть пишатися ним. Їхнього батька покликала війна, адже місяці поспіль наша країна палає у вогні. Саме за їх вільне та світле майбутнє та майбутнє тисячів дітей і бореться «Донбас»…».


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку