Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» успішно реалізується в Лисянському районіПроект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» успішно реалізується в Лисянському районі13 листопада 2014 року стало визначальним днем для територіальних громад Лисянського району щодо участі у проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ». Вже вдруге громадська організація «Промінчик» Бужанської територіальної громади отримує перемогу по об’єкту Бужанський НВК. Цього разу проект передбачав встановлення піролізного котла в місцевій школі.

Урочисто ввести в експлуатацію піролізний котел завітали заступник голови районної ради Ярослав Попко, координатори проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Черкаській області Ганна Бабкова та Людмила Страшна, а також жителі села.

«На виконання партнерських зобов’язань від проекту ЄС/ПРООН громада села Бужанка отримала кошти в розмірі понад 230 тисяч гривень, – зазначив у своєму виступі, з нагоди пуску півролізного котла, заступник голови районної ради Ярослав Попко, – Самі жителі громади, за підтримки меценатів та своїх земляків, зібрали майже 25 тисяч гривень. Із районного бюджету виділено більше 18 тисяч гривень. Опікувалися цією проблемою і представники підприємницьких структур та сільгосптоваровиробники району, якими надано допомогу в реалізації цього проекту на суму більше ніж 100 тисяч гривень».

Ярослав Андрійович також подякував координаторам Черкаського ОПВ та всім хто долучився до участі в цьому проекті.

Координатор проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в області Ганна Бабкова виконала почесну місію та перерізала стрічку на знак введення в експлуатацію енергоощадливого піролізного котла. Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» успішно реалізується в Лисянському районі

Після урочистостей, координатори проекту провели семінар із сільськими головами за участю голови Лисянської районної ради Анатолія Лисичкіна.

Відкриваючи засідання, голова районної ради зазначив що Лисянщина співпрацює із проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» ще з 2011 року. Громадські організації сіл Смільченці, Дібрівки, Журженець, Бужанки та Лисянки здобули перемогу у конкурсному відборі до участі з альтернативного енергозбереження й у 2013 році виконали заходи з енергозбереження у школах сіл Журженці та Смільченці, дитячої установи «Веселка» у селищі Лисянка та вуличного освітлення у селах Дібрівка та Бужанка.

В грудні минулого року Лисянському району випала ще одна щаслива можливість – взяти участь у додатковому конкурсі II фази проекту ЄС/ ПРООН за результатом якого й став можливим сьогоднішній пуск піролізного котла в Бужанській ЗОШ.

Також Анатолій Михайлович повідомив, що сьогодні Лисянський район, який показав непогані результати у співпраці з реалізації попередніх проектів, відібрано для участі у третій фазі.Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» успішно реалізується в Лисянському районі

Координатори проекту Ганна Бабкова та Людмила Страшна презентували результати Проекту МРГ-ІI та досвід реалізації Проекту МРГ-ІI в Черкаській області. Ознайомили присутніх з Проектом МРГ-ІІI, зокрема, поінформували про загальний план дій на 2014-2015 роки та на перспективу, відмітивши, що Лисянський район ввійшов до складу дев’яти районів області, які будуть працювати в рамках програми.

Вони також повідомили присутніх про напрямки співпраці та першочергові заходи для визначення кандидатів на проведення роботи зі співпраці за пріоритетними напрямками: збереження довкілля, енергетики та водопостачання .

На завершення семінару відбулась урочиста церемонія підписання угоди про співпрацю між Програмою розвитку ООН, районною державною адміністрацією та районною радою.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку