Олександр Вельбівець: Спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – надійний партнер у фінансуванні мікропроектів місцевих громадОлександр Вельбівець: Спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – надійний партнер у фінансуванні мікропроектів місцевих громад27 квітня 2016 року в малій сесійній залі Будинку рад голова обласної ради Олександр Вельбівець провів засідання обласної координаційної ради проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду, фаза – ІІІ».

На початку роботи директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Роман Карманнік презентував результати впровадження проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Черкаській області.

Зокрема, він наголосив, що за час дії цього проекту у першій фазі взяли участь 42 громадські організації, якими було з реалізовано 44 мікропроекти на 7 млн. гривень. У другій фазі участь взяли 13 районів області, в яких було реалізовано вже 69 мікропроектів на суму 12 млн. гривень.Олександр Вельбівець: Спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – надійний партнер у фінансуванні мікропроектів місцевих громад

У третій фазі, яка триває нині, участь беруть 11 районів і ними подано до розгляду і затвердження 36 мікропроектів. Серед них – частину спрямовано на енергозберігаючі заходи в школах і дитсадках та капітальний ремонт ФАПів і закупівлі обладнання, інші – на вуличне освітлення та водопостачання. Ще п’ять мікропроектів передбачають встановлення піролізних котлів. Низка проектів стосуються економічного розвитку. З цією метою планується створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів з обробітку землі, переробки молока та олійних культур.

«Але ця цифра не тішить, Можливості є значно більші, – зауважив Роман Володимирович. – Бюджетного ресурсу завжди не вистачає, тому дуже важливо залучати для розвитку інфраструктури територій міжнародні гранти, одним із яких є проект ЄС/ПРООН».

Відкриваючи координаційну раду, а потім підбиваючи підсумки роботи, голова обласної ради наголосив, що добре, коли є ініціатива громад і люди знають, що вони хочуть зробити чи вдосконалити в своїх населених пунктах. Така ініціатива завжди підтримується владою. Однак необхідно розуміти, що програма ЄС/ПРООН має чітке регламентування щодо відбору мікропроектів, чіткі вимоги і умови надання коштів для реалізації. Тут будь-які збої, зволікання або інші причини не приймаються. Разом з тим, запровадження проектів на місцях спрямовані на само зайнятість населення і самоорганізацію. Це показала практика попередніх років, коли впроваджувалася програма у першій та другій фазах.

Олександр Вельбівець: Спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – надійний партнер у фінансуванні мікропроектів місцевих громадОкрім того, Олександр Вельбівець зауважив, що сьогодні громадам, їхнім керівникам і всім, хто бере участь в реалізації проектів за програмою ЄС/ПРООН, необхідно чітко усвідомити, що нині в державі започаткована і проводиться децентралізація влади, змінюються підходи до наповнення бюджетів і розподілу коштів. Згідно з Бюджетним кодексом значні фінанси нині зосереджуються в місцевих бюджетах, тому частину з них можна спрямовувати на реалізацію програм соціально-економічного розвитку, частину проблем вирішувати за рахунок екологічного фонду тощо. Але ефективним інструментом щодо розвитку інфраструктури територій, вирішення соціально-економічних проблем є міжнародні гранти. У цьому значенні проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» є одним з небагатьох надійних партнерів у фінансуванні мікропроектів місцевих громад на дуже вигідних умовах спільної участі: проект – місцеві бюджети – громада.Олександр Вельбівець: Спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – надійний партнер у фінансуванні мікропроектів місцевих громад

Присутні на координаційній раді заслухали також координаторів проекту ЄС/ПРООН Людмилу Страшну, яка розповіла про аспекти співпраці з проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та відповідальність сторін, і Анну Бабкову щодо розв’язання проблем у впровадженні проектів та плану роботи на 2016 рік.

З досвідом роботи перед учасниками засідання виступила координатор Катеринопільського районного ресурсного центру розвитку громад Ольга Шарига.

На завершення засідання ради було нагороджено кращі ресурсні центри Черкащини.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку