Голова Уманської районної ради взяла участь в науково-практичному семінарі з питань децентралізації владиГолова Уманської районної ради взяла участь в науково-практичному семінарі з питань децентралізації влади19 квітня 2017 року голова Уманської районної ради Оксана Супрунець на запрошення кафедри публічного управління та адміністрування Уманського національного університету садівництва взяла участь у науково-практичному семінарі «Організація та розвиток об’єднаних територіальних громад».

На семінар також були запрошені викладачі та студенти факультетів менеджменту та економіки і підприємництва, які взяли активну участь в обговоренні проблемних питань, що виникають під час добровільного об’єднання територіальних громад як в Україні, так і в Уманському районі.

Голова Уманської районної ради взяла участь в науково-практичному семінарі з питань децентралізації владиРозпочав семінар завідувач кафедри публічного управління та адміністрування доцент Сергій Приліпко. Він відзначив значну актуальність теми, а також наголосив на важливості проведення адміністративно-територіальної реформи для відродження та соціально-економічного розвитку сільських територій.

Далі перед учасниками семінару з доповіддю, що носила тему «Децентралізація влади в Уманському районі», виступила Оксана Супрунець. Оксана Анатоліївна акцентувала увагу на основних напрямках Стратегії розвитку сільських територій Уманщини на період до 2020 року. Також доповідач особливу увагу звернула на значення і роль реформи місцевого самоврядування в Україні.

Голова Уманської районної ради взяла участь в науково-практичному семінарі з питань децентралізації владиАналізуючи стан реалізації Закону на теренах району, голова районної ради наголосила, що в окремих селах Уманщини вже йдуть реальні спроби об’єднати громади, в інших населених пунктах проводяться консультації та погодження. Так, для прикладу, депутати Паланської сільської ради ухвалили рішення про ініціювання процесу добровільного об’єднання територіальних громад і надіслали пропозиції сусідам щодо об’єднання з ними.

– Приймаючи такі доленосні рішення, кожна громада повинна знати перспективи соціально-економічного розвитку свого населеного пункту, прораховувати фінансові можливості та окреслити спроможність на перспективу, - зазначила в своєму виступі Оксана Супрунець. – І скільки буде в нас спроможних об’єднаних територіальних громад – 1, 3, 5 чи більше – вирішуватимуть тільки жителі Уманського району.

Голова Уманської районної ради взяла участь в науково-практичному семінарі з питань децентралізації владиЗа словами голови районної ради, добровільне об’єднання територіальних громад дає змогу додатково залучити фінансові ресурси, у тому числі за рахунок грантової підтримки від проектів міжнародної технічної допомоги.

Після завершення Оксагна Супрунець відповіла на запитання викладачів і студентів, а також висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю між науковцями внз та представниками депутатського корпусу районної ради.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку