Презентація другої частини книги «Уманщина у плині літ»Презентація другої частини книги «Уманщина у плині літ»2 лютого 2018 року під керівництвом голови Уманської районної ради Оксани Супрунець відбулась презентація другої частини книги «Уманщина у плині літ», що видана за сприяння керівників сільськогосподарських і фермерських господарств, більшість з яких є депутатами районної ради.

Перша частина запланованого 4-томного видання була надрукована ще в серпні 2016 роцу, а її презентація відбулась напередодні 25-ї річниці незалежності України. Автором першої частини цієї книги є місцевий історик-краєзнавець Надія Тульчинська, окремі розділи написали кандидат історичних наук, доцент Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини, політв’язень Богдан Чорномаз і голова народознавчого товариства «Берегиня», голова Громадської ради при райдержадміністрації Тетяна Чорномаз. У ній йдеться про загальну історію Уманського краю від минувшини й до кінця 80-х років минулого століття.Презентація другої частини книги «Уманщина у плині літ»

На представлення другої частини книги запрошені представники редакційної групи з підготовки матеріалів до видання книги, очільники громад, працівники відділу освіти, молоді та спорту РДА, директори шкіл та вчителі історії, які є авторами книги, працівники районної центральної бібліотеки та сільських бібліотек району.

За словами голови районної ради Оксани Супрунец, в другій частині книги розміщені історії 14 населених пунктів Уманщини, серед яких: Антонівка, Аполянка, Бабанка, Берестівець, Вільшана Слобідка, Вільшанка, Гереженівка, Городецьке, Городниця, Гродзеве, Громи, Дмитрушки, Доброводи, Дубова. В історії кожного села йдеться про події далекої минувшини, страшні роки голодоморів, комуністичні репресії та існування на Уманщині Організації українських націоналістів і військових формувань Української повстанської армії, про період Другої Світової війни на теренах нашого району, роки повоєнної відбудови, перебудови, проголошення незалежності Української держави, роки її становлення та сьогодення Уманського краю. Презентація другої частини книги «Уманщина у плині літ»

Оксана Анатоліївна також відзначила, що до участі у зборі матеріалів для написання книги були залучені місцеві краєзнавці, історики, вчителі навчальних закладів та бібліотечні працівники району, вивчалися архівні документи. Привітавши авторів і всіх присутніх із виходом нової краєзнавчої книги, голова районної ради запросила представників кожного населеного пункту презентувати своє село.

На завершення голова районної ради Оксана Супрунець зауважила, що окрім першої та другої частин книги «Уманщина у плині літ», у найближчих планах – третя й четверта частини цього видання, робота над якими уже розпочалася.

Книга є цікавою як для науковців, викладачів, студентів, учнів шкіл, так і для пересічного читача, всіх, хто цікавиться історією України та її трагічним минулим і сьогоденням.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку