На порядку денному земельні питання та створення об’єднаних громадНа порядку денному земельні питання та створення об’єднаних громад6 лютого 2018 року голова обласної ради Олександр Вельбівець працював на своєму виборчому окрузі – в Лисянському районі. Зокрема, взяв участь у роботі позачергової сесії районної ради та зустрівся із активом с. Будище й ініціативною групою з обговорення проведення реформи децентралізації та утворення об’єднаних територіальних громад в Лисянському районі.

У ході пленарного засідання депутати заслухали та схвалили звернення до Голови Верховної ради України Парубія А.В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б, в.о. Голови Держгеокадастру Колотіліна О.К. та депутатів Черкаської обласної ради щодо прискорення прийняття законопроекту №7363 («Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин»), висловлення недовіри начальнику Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області та стосовно скликання позачергової сесії обласної ради із розгляду порушених питань й підтримки звернення депутатів Лисянського району.

У ході обговорення проекту рішення присутні та запрошені, депутати обласної ради – Олександр Коваленко та голова Лисянської райдержадміністрації Володимир Павличук, у своїх виступах були одностайні у необхідності схвалення запропонованого звернення, адже факти зловживань збоку Держгеокадастру непоодинокі не лише на Лисянщині, але й в інших районах області, регіонах країни. За словами Олександра Вельбівця, ухвалення згаданого законопроекту та передача повноважень розпоряджатись землею на місцевий рівень унеможливить конфлікти у цій сфері.На порядку денному земельні питання та створення об’єднаних громад

– На разі ми маємо документальні підтвердження спроби передачі земель у приватну власність у Лисянському районі особам, які жодного стосунку до району не мають та не є такими, що мають переваги в отриманні земельної ділянки, згідно чинного законодавства. В той же час ми знаємо, що не всі жителі району реалізували власне право на отримання ділянки (в першу чергу мова йде про працівників соціальної сфери), скажу більше – навіть не мали інформації про те, що є вільні площі у їхніх селах, – сказав голова обласної ради.

Він також зазначив, що на разі відбулися попередні обговорення на рівні керівників фракцій обласної ради та досягнуто домовленостей про погодження найближчим часом спільного тексту звернення до вищих органів влади країни із зазначених питань та схвалення його на сесії обласної ради.

Голосуванням депутати Лисянської районної ради одностайно підтримали напрацьоване звернення.

У ході зустрічі в с. Будище присутні обговорили перспективи питання створення ОТГ в районі, зокрема, можливості й загрози приєднання Будища до смт Лисянка. Головне питання активу села й сільського голови Юрія Райченка, що звертались до поважних гостей і робочої групи, – які ж переваги від такого приєднання для жителів?

На порядку денному земельні питання та створення об’єднаних громад– Якщо проаналізувати сучасний стан справ, то ніхто не заперечить, що мешканці Будища дуже тісно пов’язані із життям районного центру: ваші діти їздять туди в школу, жителі користуються послугами установ і закладів соціальної сфери (ЦНАП, районна лікарня, перукарні, магазини тощо). Ви давно стали частиною життя Лисянки. І, в подальшому, цей зв’язок буде лише посилюватись. Для прикладу. Минулого року з ініціативи громади і сільського голови я почав допомагати у вирішенні питання водопостачання. Сподіваюсь у цьому році за підтримки депутатів обласної ради нам вдасться залучити необхідний ресурс на завершення розпочатого. Та хочу акцентувати, що після будівництва водогону постане питання його обслуговування. Це також стосується благоустрою території села, експлуатації і ремонту електромереж вуличного освітлення, надання послуг із вивезення сміття тощо. Створити і утримувати комунальне підприємство для такої громади як ваша – справа не з дешевих. У той же час, весь комплекс таких робіт могли б здійснювати служби, що вже зараз працюють у Лисянці, дотримуючись єдиного стандарту надання послуг у всіх громадах. Останнє не складно буде проконтролювати, будучи частиною ОТГ та контролюючи фінансовий ресурс, визначаючи спільні пріоритети власного розвитку, – наголосив Олександр Вельбівець.

У той же час він зазначив, що «пошуки винного» та зволікання вже котрий рік зі створенням громад у районі призводить до втрати ряду фінансових переваг і можливостей, якими забезпечені на сьогодні ті ОТГ, що об’єднались на перших етапах реформи. Це, зокрема, й податки, що залишаються у місцевих бюджетах, додатковий державний ресурс і підтримка на рівні фінансування чи співфінансування проектів, що заплановані в ОТГ, переваги й сприяння в отриманні додаткових джерел надходжень для об’єднаних громад тощо.

За підсумками обговорення питань присутні домовилися продовжити спільну роботу, залучаючи до діалогу сільських голів інших населених пунктів із метою досягти найбільш оптимального формату створення майбутньої об’єднаної громади.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку