Об’єднані територіальні громади отримують у своє розпорядження землі державної власностіОб’єднані територіальні громади отримують у своє розпорядження землі державної власності5 квітня 2018 року Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» передало землі у комунальну власність першим в області Єрківській і Кам’янській ОТГ.

Згідно з актом прийому-передачі Кам’янська об’єднана територіальна громада розпоряджатиметься землею загальною площею 1176,6833 га, що розташована в адмінмежах міста Кам’янки й сіл Тимошівки та Юрчихи.

Єрківській ОТГ, в яку входить селище Єрки й села Залізнячка й Радчиха, передано 633,2892 га сільгоспземель державної власності.

Для підписання й отримання відповідних документів до Головного управління Держгеокадастру приїхали голова Кам’янської ОТГ Володимир Тірон та заступник голови Єрківської ОТГ Олександр Комаренко.

– Відбулася чудова подія: реалізовуючи програму Уряду, Кам’янська міська рада і Єрківська селищна рада як центри об’єднаних територіальних громад отримали загальною кількістю майже 1810 гектарів землі, – прокоментувала начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога. – Усі 26 об’єднаних територіальних громад області звернулися до Головного управління із клопотаннями щодо передачі їм земель. Ми узгоджуємо картографічні матеріали, проводимо камеральні й польові роботи, розробляємо технічну документацію із землеустрою. Інформація про ці ділянки вноситься в Державний земельний кадастр, з’являється на публічній кадастровій карті, після чого Головне управління Держгеокадастру видає наказ про передачу земель органам місцевого самоврядування. Процес передачі землі в області триватиме впродовж року відповідно до графіка. Усього в області буде передано приблизно 42 тисячі гектарів землі.

Розпоряджатися землею громади набудуть право із часу державної реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку