На Чигиринщині відзначили День району та День містаНа Чигиринщині відзначили День району та День містаВ Україні є місця, де кожен куточок дихає історією, де на кожному кроці оживають давні звичаї та традиції. Такою є Чигиринщина – історичне ядро української нації, центр українського державотворення. Її історія глибока і неосяжна, а сьогодення, зростаюче на цьому міцному корінні, теж багатогранне і неповторне.

12 травня 2018 року в м. Чигирин у парку ім. Тараса Григоровича Шевченка відбулися урочисті заходи присвячені 95-й річниці Чигиринського району та Дню міста. Привітати ювілярів прибули голова обласної ради Олександр Вельбівець, заступник голови облдержадміністрації Сергій Овчаренко, помічник-консультант народного депутата України Володимира Зубика Малкова Лариса Володимирівна, а також керівники Драбівського, Кам’янського, Черкаського та Смілянського районів, які щиро привітали земляків зі святом та подарували пам’ятні подарунки.На Чигиринщині відзначили День району та День міста

Господарі кожного населеного пункту Чигиринщини гостинно запрошували всіх учасників урочистостей до своїх «столів достатку». Кожна громада зустрічала гостей свята вишуканими стравами української кухні. В цей святковий день, завдячуючи районній та місцевій владі, відбулося справжнє свято для найменших мешканців міста – відкриття дитячого майданчика, який став окрасою та місцем відпочинку місцевого парку.

Після чого відбулися урочистості та святковий концерт.

На Чигиринщині відзначили День району та День містаЗі щирими словами вітань до жителів Чигиринщини та гостей свята звернулися голова райдержадміністрації Володимир Клименко, голова районної ради Валентина Алєксєєвець та секретар міської ради Олександр Іванов.

Голова обласної ради Олександр Вельбівець відзначив, що що історія краю не обмежується часовими рамками у 95 років.

– Ми сприймаємо Чигирин і Чигиринщину не інакше як своєрідний історичний і духовний скарб України: як першу столицю козацької держави, як край, що впродовж багатьох століть спонукав українців до національно-визвольної боротьби за свою незалежність і свободу… Вважаю, що цей край – це велика національна святиня для кожного українця, місце, що не просто увійшло в історію, а неодноразово ставало вирішальним у розвитку всієї української нації, – наголосив Олександр Іванович та додав, що найдорожчим скарбом краю є його люди – всі, «хто живе і працює поруч, хто в минулому славив і нині звеличує цей край натхненною працею, збагачує його духовно і матеріально». Він також вручив Почесні грамоти обласної ради окремим чигиринцям.

На Чигиринщині відзначили День району та День містаОкремі нагороди були вручені родичам чигиринцям-військовослужбовцям, які загинули на Сході країни та посмертно нагороджені Президентською медаллю «За участь в АТО». Також були вручені медалі «95 років Чигиринському району» та Подяки райдержадміністрації і районної ради.

На свято прибули й почесні гості з Черкаського, Кам’янського, Драбівського та Смілянського районів, які щиро привітали чигиринців зі святом та подарували пам’ятні подарунки.

Після офіційної частини жителям та гостям Чигиринщини святковий настрій подарували місцеві й запрошені колективи і виконавці, театр пародій, фаєр-шоу, тематичні фотозони та інше.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку