В художньому музеї представлено «НАЦПРОМ» Олега Тістола і Миколи МаценкаВ художньому музеї представлено «НАЦПРОМ» Олега Тістола і Миколи Маценка 17 травня 2018 року у Черкаському обласному художньому музеї відбулось відкриття виставки «Нацпром».

Створений на початку 90-х дует Олега Тістола та Миколи Маценка під назвою «Нацпром» є не стільки об’єднанням, скільки ідеологічно-художньою програмою, в рамках якої розгортається творчість обох митців.

В художньому музеї представлено «НАЦПРОМ» Олега Тістола і Миколи Маценка У своїх роботах, сповнених різноманітних алюзій, глибоких смислів та незмінної іронії, художники досліджують численні масові стереотипи і міфи, проблеми ідентичності, інтерпретації історичного досвіду та його інкорпорації в актуальні культурні процеси. Бачачи глухі кути, у які заходять спроби раціонального осмислення існуючого стану речей, автори пропонують мистецтво як універсальний інструмент рефлексії й аналізу, що поєднує інтелектуальну, емоційну й естетичну складові.

В художньому музеї представлено «НАЦПРОМ» Олега Тістола і Миколи Маценка Для назви «Нацпром» самі автори пропонують декілька різних тлумачень – «національні промисли», «національна промисловість», «національна промоція» і т. ін.

Творчість «Нацпрому» – це авторське художнє дослідження, гіпотетичним результатом якого вбачається створення брендової арт-продукції, що синтетично втілювала б специфіку національної культури та представляла її у світовому контексті.

В художньому музеї представлено «НАЦПРОМ» Олега Тістола і Миколи Маценка Протягом тривалої співпраці «Нацпром» реалізував чисельні живописні, фото-, інсталяційні та скульптурні проекти, в яких рефлектувалася українська історія та сучасність у глобальному контексті («Музей Ататюрка», «17 вересня», «Музей архітектури», «Музей України», «Мать городов», «Made in Ukr» та ін.).

На думку мистецтвознавця Наталії Маценко, схильність до іронії та містифікації не зменшує серйозності питань, до яких художники зверталися ще на початку 90-х – першому етапі становлення незалежної української державності і формування культурного простору. Більшість цих питань і сьогодні лишаються гострими, стаючи предметами історіографічних дискусій та інструментами політико-ідеологічних маніпуляцій.

В художньому музеї представлено «НАЦПРОМ» Олега Тістола і Миколи Маценка Апелюючи до знакових історичних подій та персон, овіяних легендами, «Нацпром» створює власний міф, сповнений смислових нашарувань і парадоксальних зіткнень, нагадуючи про циклічність та контроверсійність історії і необхідність постійної саморефлексії в контексті актуальних соціокультурних процесів.

Виставка триватиме до 17 червня, а 16 червня відбудеться творча зустріч з Миколою Маценком і Олегом Тістолом у Черкаському художньому музеї.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку