Набутівська громада схвалила стратегію комплексного розвитку і план її реалізаціїНабутівська громада схвалила стратегію комплексного розвитку і план її реалізаціїЩе одна громада Черкащини завершила роботу над стратегією свого успіху: днями Набутівська сільська рада Корсунь-Шевченківського району затвердила план реалізації власної стратегії розвитку.

– Стратегія враховує розвиток громади до 2025 року і містить аналіз її потенціалу, переваг, ризиків та викликів, – зазначає голова Набутівської ОТГ Олег Малюга. – Ця стратегія описує шлях досягнення найголовніших цілей нашої громади – створення комфортних умов для проживання її мешканців та підвищення економічної спроможності. А це – інвестиційна привабливість, відновлення та посилення роботи підприємств, розвиток туризму, альтернативної енергетики...

Нашій громаді трохи більше року, але ми уже досить багато встигли. А зі стратегією розвитку – комплексним підходом до зростання громади, ми зможемо досягти набагато більше. Ще одна цінність стратегії у тому, що вона враховує точки зору представників громади, її депутатів, представників місцевих підприємств, приватних підприємців, громадських активістів, фахівців. Мешканці нашої громади подали 60 проектних ідей, 55 із яких було закладено до стратегії розвитку.

Набутівська громада схвалила стратегію комплексного розвитку і план її реалізації– Затвердження Набутівською об’єднаною територіальною громадою плану реалізації Стратегії розвитку підводить жирну риску під роботою над її формуванням та наповненням, – констатує радник з питань регіонального розвитку Черкаського ЦРМС Григорій Перерва. – Тепер громада має на руках документ, за яким вона може працювати найближчими роками. План реалізації визначає, які саме проекти будуть втілюватися на її території, хто відповідатиме за їхню реалізацію і які кошти та з яких джерел будуть виділені на ці заходи.

Набутівська ОТГ – одна із 7 громад області, яким Черкаський ЦРМС надавав минулого року допомогу в підготовці стратегії розвитку. Це перша сільська ОТГ, котра має розроблені і затверджені стратегію розвитку та план реалізації.

Такі ж документи затвердила Шполянська міська ОТГ. Затверджені Стратегії розвитку мають Білозірська і Стеблівська громади, їхні плани допрацьовуються. Тальнівська ОТГ підготувала обидва документи і має затвердити їх сесією.

У 2018 році Центр працює із 10 громадами, не менше 6 із яких отримають стратегії розвитку і план реалізації до кінця року. Сьогодні найближче до фіналу підійшли Матусівська, Мліївська і Бузівська ОТГ, які зараз допрацьовують документи.

Щодо успіхів, яких уже почали досягати громади, що отримали свою стратегію розвитку, то показовою тут є Шполянська ОТГ, де оперативно затвердили весь пакет документів. У рамках реалізації стратегії громада уже виграла конкурс, залучила тренерів і провела тренінг із енергозбереження. Наразі тут уже працюють над впровадженням енергозберігаючих технологій та встановленням сонячних панелей.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку