Представники ОТГ з чотирьох областей навчалися створювати успішний сільський бізнесПредставники ОТГ з чотирьох областей навчалися створювати успішний сільський бізнесНа Черкащині пройшов тренінг «Розвиток кооперації та сільське підприємництво на селі для ОТГ». Учасниками тренінгу стали 50 представників громад – голови, старости, представники виконкомів ОТГ з Кіровоградської, Сумської, Херсонської та Черкаської областей.

Теоретичне підґрунтя основ кооперативної діяльності учасники тренінгу отримали від члена ради Національної сільськогосподарської палати України та Українського сільськогосподарського кооперативного союзу Романа Корінця.

Практичні приклади розвитку кооперативів та підприємництва в громадах і селах Черкаської області учасники побачили на Корсунщині у Карашинській ОТГ (кооперативи та сімейні ферми в с. Черепин), та на Чигиринщині – в с. Івківці (туристичний комплекс «Зерноленд») та с. Суботів (обєкт «зеленого туризму» - етно-корчма "У пані Олі").

Представники ОТГ з чотирьох областей навчалися створювати успішний сільський бізнесВідтак, у рамках одного навчального візиту представники ОТГ отримали і теоретичні знання, і приклади успішних практичних кейсів.

Відвідавши Карашинську громаду, де функціонують і кооперативи, і сімейні ферми, учасники тренінгу ознайомились із досвідом створення кооперативів, їх роботою, спробували продукцію з козячого молока, яке виготовляють на сімейній фермі, протестували техніку, яку використовує кооператив.

Під час візиту до «Зерноленду» учасники тренінгу змогли не лише дізнатися деталі реалізації цього проекту, а й спробувати себе в якості ковалів, гончарів, пряль.

Під час гостин на батьківщину Богдана Хмельницького, до корчми «У пані Олі», розташованої на території державного заповідника в Суботові, учасники тренінгу довідалися про особливості створення не просто етнооб'єкту, а надпривабливого для відвідувачів об’єкту «зеленого туризму».

Представники ОТГ з чотирьох областей навчалися створювати успішний сільський бізнесЯк зазначив Григорій Перерва, радник з регіонального розвитку Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування (створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону), проведено один з найбільших за масштабами навчальний тренінг одразу для чотирьох областей. Чи не вперше, окрім, презентації досягнень Черкаської області в рамках сільськогосподарського підприємництва, було вирішено ще кілька завдань: забезпечено контакт широкого кола представників ОТГ з різних областей, надано можливість в рамках навчального візиту презентувати Черкащину і самим її мешканцям, і гостям поєднати теоретичні і практичні завдання та закласти підґрунтя для співпраці на рівні громад.

Усі побачені технології розбиралися з тренером, учасники визначали їхні сильні та слабкі сторони, мали можливість визначити, що варто використати, а чого слід уникати. Таким чином, отримані враження закріплювалися в свідомості учасників і вони більш повно бачили можливі механізми реалізації подальшого розвитку ОТГ.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку