На акції протесту профспілок сформовано основні вимоги до керівництва країниНа акції протесту профспілок сформовано основні вимоги до керівництва країни 9 жовтня 2018 року проведено зустріч профспілкового активу Черкащини з керівництвом області в рамках Всеукраїнської акції протесту профспілок, що запланована на 17 жовтня в м. Київ. Пройшла ця зустріч у будівлі Федерації профспілок України в Черкаській області.

У ній взяв участь керівник секретаріату обласної ради Богдан Паніщев.

На початку голова Федерації профспілок України в Черкаській області Петро Шевченко поінформував, що активізація дій профспілок збігається з відзначенням у жовтні Всесвітнього дня дій за гідну працю і Міжнародного дня боротьби з бідністю.

На акції протесту профспілок сформовано основні вимоги до керівництва країни Окрім того, до протестних дій також привели наміри уряду підвищити вартість природного газу, енергоносіїв, що відповідно призведе до підвищення вартості житлово-комунальних послуг, товарів, продуктів харчування, ліків.

Серед іншого – відхилення пропозицій профспілок щодо видатків і соціальних стандартів в Державному бюджеті 2019 року та наступ на права працівників і профспілок у законодавчих рішеннях (новий Трудовий Кодекс), в роботі НТСЕР та щодо майна профспілок.

Не менше хвилюють заборгованості із виплати заробітної плати в реальному секторі економіки та низка інших проблем.

На цьому також наголошували присутні очільники галузевих профспілкових осередків. Так, освітяни й медики добиваються повноти надходження субвенцій, адже нині вже порушено терміни виплати заробітної плати педагогам м. Канів, Смілянського і Тальнівського районів, працівникам Ватутінської міської лікарні.

На акції протесту профспілок сформовано основні вимоги до керівництва країни Окрім того, є загроза дефіциту коштів на виплату зарплати працівникам бюджетної сфери в IV кварталі поточного року.

Голови первинних профспілкових організацій енергетичної галузі, машинобудування, агропромислового комплексу, ПАТ «Азот» підняли питання погашення боргів по зарплаті та в цілому подальшої роботи підприємств.

В обговоренні піднятих проблем також взяли участь голова об’єднання роботодавців Черкаської області Борис Райков, помічник народного депутата України, в. о. Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Віталій Логінов, голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, який в ході зустрічі відповів на низку запитань та повідомив про шляхи вирішення фінансових зарплатних проблем.

На акції протесту профспілок сформовано основні вимоги до керівництва країни За результатами учасники протестної акції підготували ряд вимог до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, роботодавців, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

Зокрема, зупинити підвищення непосильних для громадян цін на природний газ, тарифів на електроенергію і житлово-комунальні послуги; підвищити прожитковий мінімум для працездатних осіб і пенсіонерів відповідно до норм національного законодавства та міжнародних зобов’язань України на даний час у розмірі 5200 гривень; встановити мінімальний рівень оплати праці не нижче 7700 гривень (з урахуванням потреб працівників у харчуванні, одязі, витрат на житло, освіту, охорону здоров’я, утримання сім’ї); погасити до кінця 2018 року заборгованість з виплати заробітної плати працівникам підприємств, організацій, установ області; забезпечити гарантовані Конституцією України права громадян на доступну і якісну медичну допомогу в умовах реформування галузі, запровадити загальнообов’язкове медичне соціальне страхування та відновити санаторно-курортне лікування працюючих – застрахованих осіб; не допустити зниження існуючого рівня прав і гарантій працівників та їх представників при прийнятті Трудового кодексу України; забезпечити умови розвитку малого та середнього бізнесу шляхом доступного кредитування, зниження податкового тиску та застосування зайвих перевірок, ліквідації тіньової економіки тощо.

Ці та інші вимоги учасники акції протесту на Черкащині готові оголосити на Всеукраїнській акції 17 жовтня у столиці.

Підсумовуючи, варто зазначити, що профспілки, роботодавці і влада Черкащини зацікавлені у конструктивному вирішенні піднятих в ході акції проблем, в тому числі щодо детінізації економіки, офіційному працевлаштуванні та виплаті зарплат, створенні умов для подальшого розвитку вітчизняного виробництва і поліпшення життя людей.Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку