Голова обласної ради відповів на запитання журналістів обласних засобів масової інформації під час прес-конференціїГолова обласної ради відповів на запитання журналістів обласних засобів масової інформації  під час прес-конференціїПредставники друкованих та електронних засобів масової інформації області мали нагоду поспілкуватися з головою обласної ради Олександром Вельбівцем під час прес-конференції, що проведена вчора.

У ході зустрічі вони отримали відповіді на питання, в тому числі ті, що поширюються в окремих ЗМІ та подаються читачам у викривленому світлі, з перших вуст.

Подаємо деякі резонансні з них. Зокрема, чому, як свідчить декларація, його доходи за рік зросли.

– Я управлінець уже двадцять років поспіль. І всі мої доходи – трудові, практично всі вони – з основного місця роботи. Це ви можете перевірити за моїми деклараціями за всі навіть попередні роки, – повідомив Олександр Вельбівець. – Мій нинішній посадовий оклад встановлюю не я, а Кабінет Міністрів України відповідною постановою. Це – конкретна цифра, а не «вилка», в межах якої можна було б варіювати. У цьому році відбулися певні збільшення виплат для органів місцевого самоврядування.

Далі голова повідомив, що в рамках чинного законодавства він отримує встановлену обласною радою надбавку 60% до окладу і премію в розмірі 100%.

– Не 400, не 700 відсотків, як ви бачите в окремих органах місцевого самоврядування, а сто. І це питання розглядалося на сесії відкрито, – додав Олександр Вельбівець.

Крім того, як і більшість громадян, він отримує встановлені законом відпускні й допомогу на оздоровлення (її отримують всі працівники органів місцевого самоврядування), а також встановлену радою одноразову допомогу на соціально-побутові потреби. Окрім того, цьогоріч він отримав грошову компенсацію за дні відпустки, які не відбув, адже з передбачених законом 45 днів перебував у відпустці якийсь мінімум. Все це подано до декларації, відкрито, прозоро, як і визначено законодавством.

Голова обласної ради відповів на запитання журналістів обласних засобів масової інформації  під час прес-конференціїГолова Черкаської обласної ради дав відповідь і на запитання щодо оголошеного КП «АТП Черкаської обласної ради» тендеру з придбання елітної автівки. Інформація щодо цього була оприлюднена на порталі «Prozorro».

Олександр Вельбівець повідомив, що економічна доцільність придбання нового автомобіля для автопарку, який обслуговує не лише обласну раду, але й обласну державну адміністрацію, назріла давно.

В автопарку комунального підприємства автомобілі обслуговують і обласну раду, і обласну державну адміністрацію, і окремі структурні підрозділи.

Він зауважив також, що вже на самому старті розгляду цього питання особисто був проти придбання автомобіля. Як, до речі, і минулого року, коли піднімалося таке ж питання.

– Я вважав і вважаю, що доцільніше було б використати кошти на інші потреби, зокрема, на завершення ремонту системи опалення, яку розпочали в Будинку рад. – додав Олександр Вельбівець. – Щоб не допускати спекуляцій, я про це заявляв на бюджетній комісії і двічі в сесійній залі перед депутатами, які мали прийняти рішення. Моя пропозиція не була почута. Можу надати документальне підтвердження. До речі, ніхто із журналістів не подав цієї інформації у ЗМІ. Але нині коментарі подають у точності до навпаки – саме голова обласної ради, саме для нього, саме на його побажання. А насправді я був проти, щоб у цьому році виділяли кошти для придбання нового автомобіля.

Мене задовольняє той автомобіль, який нині мене обслуговує. Я не такий вже вибагливий, як декому здається. І ще підкреслю, що авто купують не голові облради, а автотранспортному підприємству, яке обслуговує не голову обласної ради, а обласну раду і обласну державну адміністрацію.

Не обійшли увагою журналісти і питання щодо можливого призначення Олександра Вельбівця на посаду голови обласної державної адміністрації. Ось що він відповів:

– Чи буде призначення, – знає лише Президент. На запрошення був у адміністрації, мав співбесіду з Президентом, пізніше – з Прем’єр-Міністром. Згодом, мабуть, як і всі інші, побачив повідомлення на сайті Кабінету Міністрів про те, що є погодження на призначення двох голів Київської та Черкаської ОДА.

«Процедура, яка відбувається, це загально прийнята процедура розгляду ймовірних кадрових призначень, якщо вони відбудуться. Тому говорити зараз про якесь моє призначення немає підстав. У нас немає вакантної посади голови облдержадміністрації. Юрій Олегович працює», - сказав Олександр Вельбівець.

Окрім того, голова обласної ради заперечив, що він є «креатурою олігарха Юрія Косюка», як про це заявляють деякі ЗМІ.

– Я не є креатурою Юрія Косюка, бо ніколи не працював у системі «Миронівського хлібопродукту». Я пана Косюка до того моменту, коли почалося масштабне обговорення цього питання у черкаських ЗМІ, бачив у житті лише двічі. Лише один раз – коротке спілкування – влітку на святкуванні 20-річного ювілею підприємства, куди мене запросили разом із головою облдержадміністрації, як керівників області. І це тільки тому, що «Миронівський хлібопродукт» має частину бізнесу і на Черкащині, – наголосив Олександр Вельбівець.

Голова обласної ради також додав, що не може коментувати, настільки є достовірною інформація, що саме Юрій Косюк є ініціатором змін у керівництві Черкаської ОДА, оскільки не володіє необхідною інформацією. Це питання треба ставити йому.

– На короткій зустрічі, про яку я щойно казав, ішлося лише про те, що його цікавить ситуація на Черкащині, тому що він є її уродженцем. Йому хотілося б, щоб тут ситуація змінювалася на краще більш динамічно. Але обговорення кадрових змін або, як кажуть, «завдань», які, мовляв, мені може ставити Юрій Косюк, не було, – зазначив Олександр Вельбівець.

Журналістів зацікавило також питання про його політичні амбіції, чи буде брати участь у майбутніх виборах, наприклад, до парламенту. На що голова обласної ради відповів наступне.

«Якщо ви помітили, то у своїх діях я завжди послідовний. Робота, якою я нині займаюся, вона має і політичну складову. Але сьогодні якісь чітко визначені для себе плани, зокрема, щодо депутатства, про яке ви запитуєте, я не будую. Принаймні, у майбутньому, зваживши на ситуацію, балотувався б до обласної ради. Якщо ви маєте на увазі якусь партію, то я не знаю, якій із них цікава моя кандидатура. А щодо мене, то я ніколи не сповідую, так би мовити, вибирати комфортні умови», – зазначив Олександр Вельбівець і додав:

– Я обирався до обласної ради як представник Блоку Петра Порошенка. Якщо аналізувати роботу БПП «Солідарність», то за ці роки на Черкащині реалізовано чимало добрих справ. Але людьми краще сприймається інформація про якісь негаразди, проблеми, при чому гострого характеру. І це дійсно підігрівається ЗМІ, на це є попит у суспільстві на такі теми.
Позитивні зміни є, але на загальному фоні в державі, вони дещо важко сприймаються. Навіть ті ініціативи, з яких сьогодні Президент і уряд прийняли рішення, для України носять стратегічний характер. І дуже правильні. Але як вони реалізовуються на тій чи іншій території, ось тут буває, носять дискримінаційний характер. Але ж у нас звинувачують одну людину – Президента.

На його думку, нинішнє суспільство агресивно налаштоване до влади як такої.

– Тому брати відповідальність сьогодні за владу – не так просто. Якщо зміни у керівництві області, про які ми говоримо, не відбудуться, для мене не настане жодних розчарувань. Навпаки, я уже звик до тієї роботи, яку виконую сьогодні. А як буде там – відомо одному Богу. Проте, я добре розумію весь рівень відповідальності, яка покладається на мене і всі ті виклики, які стоять перед керівництвом області, – підсумував Олександр Вельбівець.

На запитання журналістів, чи може вплинути віросповідання Олександра Івановича на його призначення головою ОДА і чи не змінив він віросповідання, він відповів наступне.

– Зміна віри означає, що ти її не мав до сьогодні й не відомо, чи вона в тебе сформується далі, – зазначив Олександр Вельбівець. – Я хрещений і вінчаний у православній вірі й продовжую сьогодні звертатися до Бога в тій церкві, в якій я проходив ці великі таїнства. Робити лише через це мене ворогом народу або стверджувати, що у мене є протипрезидентська чи протиукраїнська позиція, некоректно і неправильно. Бо і Конституція дозволяє вільне право вибору віросповідання. Я не проповідник, я лише людина, яка ходить у храм і звертається до Господа. І роблю це у церкві, бо є деякі таїнства, які не можна робити вдома.

« Віра ніяк не пов’язана з моєю роботою, це мій внутрішній стан, мій духовний світ, який я нікому не нав’язую, – наголосив Олександр Вельбівець. – Але як і кожний українець, виступаю за єдність православ’я в Україні».

– Ми хочемо єдності і примирення православних у нашій державі. Як це має відбутися – мають сказати ті, хто в цьому розбирається, хто знає канони церкви, хто знає, чому відбулося розділення вірян і духовенства. Я абсолютно підтримую наміри Президента об’єднати українське суспільство, причому об’єднати на духовній основі. Механізм досягнення цього непростий, я сказав би, дуже непростий. Зробити це буде дуже непросто. Сьогодні духовенство на основі проведення діалогу має дати відповідь, як це зробити, щоб не допустити поглиблення розколу серед вірян і, не дай Бог, протистояння. Бог управить, скерує нас на правильне рішення. Якщо духовенство дасть чіткий посил, що процеси, які відбуваються, не є зміною віри, – тільки тоді я сприйму їх для себе. Я нічого не роблю протиукраїнського, і щодня вранці й увечері молюся за мир і спокій в Україні, – зазначив Олександр Вельбівець.

Він також додав, що не лукавив – чесно і відкрито пояснював свою позицію з цього питання під час співбесіди в Адміністрації Президента України.

Олександр Вельбівець наголосив, що у Свято-Михайлівському соборі м.Черкаси, куди він ходить на богослужіння, звучать проповіді, які можна порадити послухати всім патріотам України – настільки вони є проукраїнськими.

– Немає жодного доброго слова стосовно Москви, керівництва Росії, яке прагне зробити російську церкву ручною, засобом для досягнення політичної мети однієї людини, – зазначив голова обласної ради.Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку