Олександр Вельбівець: «Процес об’єднання складний, однак робити його потрібно якісно»Олександр Вельбівець: «Процес об’єднання складний, однак робити його потрібно якісно»Вже кілька місяців у області тривають дискусії та обговорення в різних аудиторіях, на різних рівнях влади та в громадах Перспективного плану формування територіальних громад в Черкаській області. Для його затвердження скликалося кілька сесій. Однак мешканці низки населених пунктів кількох районів висловлювали протест щодо тих чи інших рішень, тому депутати відправляли документ на доопрацювання.

Свою позицію у всіх цих випадках чітко висловлював голова обласної ради Олександр Вельбівець. Його думки щодо формування ОТГ, критеріїв, орієнтирів і завдань, визначених чинним законодавством стосовно процесу децентралізації в Черкаській області, неодноразово висвітлювалися на сайті обласної ради та в інших друкованих і електронних засобах масової інформації.

Сьогодні за участю всіх зацікавлених сторін вкотре відбулося обговорення резонансної ситуації, що склалася з об’єднанням чи приєднанням жителів села Яблунів Канівського району. Як відомо, згідно з перспективним планом Яблунів мав увійти до Литвинецької ОТГ, але більшість жителів виявили бажання приєднатися до Канева.

В ході обговорення та дискусії, вислухавши різні аргументи, учасники засідання схилилися до висновку, що Яблунів точно хоче приєднатися до Канева.

Депутати обласної ради, аналізуючи стан роботи над таким важливим документом як Перспективний план формування територіальних громад, зауважили, що депутатський корпус розглядає лише той проект рішення, що подає облдержадміністрація, і в них є лише два варіанти: підтримати чи не підтримати.

– Я свою позицію раніше озвучував, кажу і далі буду казати: мене цікавить, щоб це було бажання людей. Це не має бути процесом заради процесу, як ми спостерігаємо в окремих випадках. Я – за якісні рішення! – наголосив голова обласної ради. – І на відміну від багатьох учасників процесу децентралізації – за дотримання всіх складових при об’єднанні тих чи інших ОТГ, у яких розвивалася б інфраструктура, наповнювався бюджет, утримувалися соціальні об’єкти, урівноважувалися показники народжуваності і смертності, покращувалося життя людей. На практиці, а не теоретично.

«Якщо ми вже пішли на добровільне об’єднання громад, то давайте підходити відповідально. Процес об’єднання надто складний, однак робити його потрібно якісно. При формуванні територіальних громад області має бути спільна відповідальність: тих, хто ініціює, тих, хто подає і тих, хто ухвалює рішення», – підсумував Олександр Вельбівець.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку