У Черкаському обласному художньому музеї презентовано виставку фотографійУ Черкаському обласному художньому музеї презентовано виставку фотографійЗа інформацією Черкаського обласного художнього музею 8 листопада 2018 року в музеї презентовано виставку фотографій, створених в рамках соціально-мистецького проекту beYOUtiful.

Проект beYOUtiful, автором якого є Лілія Алєксанова, учениця 11 класу Черкаської міської гімназії №9, стартував у серпні 2018 року. Ініціювала вона його у межах КАКТУС (Community ACTion Ukrainian Style) форуму-2018. Ідея проекту народилася під час виконання соціального дослідження у м. Черкаси, яке стосувалося визначення різних проблем у сучасних підлітків. Було виділено декілька проблемних тем, на які варто звернути увагу: булінг, гомофобія, ейджизм, расизм, та найважливішою виявився бодінегатив. Підчас соціального опитування молоді виявилось, що кожна людина з опитаних у різному віці під час життя стикалась з цим суспільним явищем в різних його проявах.

Бодінегатив – нереалістичне уявлення краси. Сучасна мас-медійна культура нам нав’язує певні канони краси, але в реальному світі все інакше. Люди різні, і кожен гарний по-своєму. У цьому і полягає мета проекту: показати всім людям, що кожен є привабливим і унікальним. Надихнути людей на бачення краси у собі та оточуючих.

У рамках проекту команда молодих фотографів у різних містах України: Тернопіль, Івано-Франківськ, Сєверодонецьк, Запоріжжя, Київ та Черкаси, продовжили проводити соціальне опитування. Учасники ініціативної групи запитували у людей чи готові вони взяти участь у проекті, та при отриманні інформованої згоди їх фотографували для продовження участі в ньому. Ключове питання до учасників було: «Що вам найбільше подобається у Вашій зовнішності?». За задумом цього проекту при обробці фотографій кольоровою залишається лише та частина обличчя, яку конкретна людина на фото виділила як найкращу частинку свого обличчя, все ж інше на фотозображенні було оброблено чорно-білим фільтром. До виставки увійшли 30 портретних світлин 30 різних людей різного віку – самі юні фотографи-учасники проекту, представники активної студентської молоді та дорослі учасники Ротарі клубу. У Черкаському обласному художньому музеї презентовано виставку фотографій

Вперше виставку презентовано у м. Черкаси в Черкаському обласному художньому музеї за підтримки Ротарі клубу Черкаси та Черкаської міської гімназії №9. У подальшому будуть організовані подібні виставки у різних містах України (зараз заплановано покази цієї виставки у містах: Івано-Франківськ, Ужгород, Харків, Рівне, Миколаєв, Львов та інших).

Окрім цього, у рамках проекту, за ініціативи Ротарі клуб Черкаси було оголошено проведення творчого конкурсу. Серед фоторобіт молоді буде вибрано найкращу роботу та юного автора для подальшого розвитку і вдосконалення навичок у сфері фотографії й буде нагороджено подарунком – новим сучасним фотоапаратом фірми «Сanon».

Очікується, що люди, які побачать виставку, а також візьмуть участь у проекті змінять своє бачення краси, побачать свою зовнішність з найкращої сторони і позбудуться внутрішніх стереотипів, які заважають побачити себе привабливими та гарними кожного дня.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку