Науково-дослідницька робота Запісецької Софії вразила членів журі своєю новизною та актуальністю профілактики патологій зоруНауково-дослідницька робота Запісецької Софії  вразила членів журі своєю новизною  та актуальністю профілактики патологій зоруЯк інформує обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради, 5-8 лютого 2019 року в м. Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки проходив ІІ (очний) етап Всеукраїнського конкурсу «Іntel Еко-Україна 2019», національний етап міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2019 (International Science and Engineering Fair).

Його мета – формування та популяризація наукового і творчого світогляду серед молоді, єднання бізнесу і науки, а також випробовування українського інноваційного потенціалу на міжнародній арені. Переможці конкурсу отримують право представляти Україну на міжнародному конкурсі Intel ISEF та інших міжнародних конкурсах та олімпіадах.

Юні дослідники презентували свої науково-дослідницькі проекти більше, ніж у десяти категорій, зокрема: біологія (науки про рослини, науки про тварин); клітинна та молекулярна біологія, мікробіологія; науки про людину (біомедичні та медичні науки, прикладна медицина, науки про поведінку та соціум, біомедична інженерія); науки про землю та навколишнє середовище; екологічна та хімічна інженерія; робототехніка та інтелектуальні машини тощо.

Науково-дослідницька робота Запісецької Софії  вразила членів журі своєю новизною  та актуальністю профілактики патологій зоруЗа результатами заочного відбіркового етапу для участі в очному етапі було відібрано 198 проектів.

Від закладів освіти Черкаської області в конкурсі взяли участь наукові проекти, які представили учениці Шполянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 - ліцей»: Запісецька Софія – з темою проекту «Можливості використання профілактики патології зору у дітей засобами фізичного виховання і лікувальної фізкультури очей»; Колісник Тетяна – з темою проекту «Дослідження впливу зовнішніх факторів на стан зубів» та Сиваченко Дар’я – з темою проекту «Взаємозв’язок показників серцево-судинної системи за умов впливу помірних фізичних навантажень».

Захист своїх проектів юні науковці представляли перед солідним журі, до складу якого входили провідні науковці Київського Національного університету ім. Т. Г. Шевченка, Національного медичного університету ім. О. Богомольця, Національного університету біоресурсів та природокористування України, Малої академії наук.

Науково-дослідницька робота Запісецької Софії  вразила членів журі своєю новизною  та актуальністю профілактики патологій зоруДуже приємно, що праця Запісецької Софії своєю новизною та актуальністю щодо профілактики патологій зору в учнів вразила членів журі та була високо оцінена ними –їй присуджено третє місце.

Софія та інші призери конкурсу отримали Сертифікати та цінні подарунки.

Окрім того, для конкурсантів та керівників наукових проектів в ході заходу було проведено Кібер-турнір IRDM scientists PUBG mobile, тренінг «Секрети публічного мистецтва» з провідними фахівцями ораторського мистецтва та практичними психологами, а музей популярної науки і техніки «Експериментаніум» підготував вибухове хімічне «Реактив шоу» із захоплюючими фізичними та хімічними експериментами.

Спонсорами конкурсу стали: Проект ООН з промислового розвитку (UNIDO) та Глобального екологічного фонду (GEF) «Глобальна інноваційна програма чистих технологій для малих та середніх підприємств України», Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», компанія УкрХімАналіз.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку