Від першої особи: Валентин Тарасенко про роботу депутатського корпусу обласної радиВід першої особи: Валентин Тарасенко про роботу депутатського корпусу обласної ради Чи відбулись зміни у роботі обласної ради у зв’язку із складанням повноважень голови?

Обласна рада, як структура, на сьогодні продовжує вдало працювати і виконувати поставлені перед нею завдання. Колишній голова облради Олександр Вельбівець із листопада 2018 року очолює Черкаську обласну державну адміністрацію, при цьому він залишився депутатом обласної ради. Тож налагоджена робота до сьогодні стала ще більш продуктивною.

Суттєвих відставань у роботі пленарних засідань також не було. Разом з тим, у грудні була проведена позачергова сесія обласної ради, де був прийнятий бюджет області на 2019 рік. Вперше нами під час позачергової сесії було розглянуто більш ніж 25 питань. Тобто, в стислі терміни нам разом з депутатами довелося розглянути ці питання, комісійно організовувати їх роботу. Апарат обласної ради з цим успішно впорався: всі питання були розглянуті, за результатом одного з яких ми починаємо новий рік з новим бюджетом. До того ж, була прийнята одна з ключових для розвитку області програм, яку в останні роки приймали пізніше, а не разом з бюджетом, – це Програма соціально-економічного розвитку на 2019 рік.

З якими проблемами зіштовхувалися депутати облради протягом 2018 року?

Одним із викликів минулого року стала передача професійно-технічних закладів освіти з державної у комунальну власність та, відповідно, переведення їх утримання із державного на фінансування місцевими бюджетами. Не всі бюджети були готові до таких витрат. Держава делегувала нам зобов’язання без відповідного ресурсу для його забезпечення, тож ми спільно вирішували шляхи пошуку необхідного фінансування. Я вважаю, що ми з цим завданням повністю впоралися.

Також ми зіштовхнулися з необхідністю впроваджувати реформу медичної галузі. Рішення щодо цього ми прийняли у вересні і лише тоді почали практичні кроки із реалізації змін. А саме – з перетворень медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства. У грудні 8 лікарень уже завершили необхідні перетворення, ще 4 плануємо завершити цього року. Я сподіваюся, що їм вистачить часу для того, щоб повністю пройти всі етапи і бути підготовленими до початку 2020 року у новому статусі.

Які важливі кроки були здійснені обласною радою у минулому році?

Поряд із реорганізацією медзакладів нами було прийнято порядок призначення та звільнення керівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності Черкаської області. Керівники всіх комунальних закладів і підприємств, окрім тих, які пов’язані з культурою, тепер призначаються виключно на конкурсній основі. Нами прийнятий чіткий порядок, який регламентує всю цю процедуру, як і що повинно відбуватися. Тож спочатку відбувається оголошення кандидатів, потім триває конкурс і, врешті-решт, на сесії приймають відповідне рішення щодо призначення чи не призначення запропонованої кандидатури на посаду керівника. При цьому, сам конкурс проходить у відкритому режимі в спеціально обладнаній кімнаті, де кожен може он-лайн бачити засідання будь-якої комісії. У цьому питанні ми притримуємося максимальної відкритості.

Окрім того, в листопаді нами була прийнята ще одна фундаментальна річ – Програма приватизації об’єктів комунальної власності. Вона якраз і дозволяє нам реалізовувати ті плани, які ми затвердили на 2019 рік. Саме програма приватизації об'єктів комунальної власності може бути однією із додаткових складових наповнення бюджету.

Також було затверджено структуру апарату обласної ради, де прописано чіткі посадові інструкції працівників без двоякого трактування обов’язків чи підпорядкування один одному. Цим самим максимально надали гласності роботі обласної ради.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку