Оновлена Набутівська ОТГ надихає своїми успіхами

23 серпня 2019, 11:02

Попри те, що Набутівській об’єднаній територіальній громаді Корсунь-Шевченківського району дісталось чимало об’єктів медицини, освіти, культури, громаді вдається не просто підтримувати їх на належному рівні, але й ремонтувати, покращувати, осучаснювати. Крім ремонтів, появи нових доріг та вуличного освітлення, Набутівська ОТГ відкриває нові об’єкти – відразу три їх з’явиться цього року. Про потужний розвиток Набутівської громади дізнавалися учасники прес-туру, організованого Черкаським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Набутівська громада – це об’єднання із 13 сіл, на території яких знаходяться 5 загальноосвітніх шкіл, 2 амбулаторії та 7 фельдшерсько-акушерських пунктів, музична школа та дитячий будинок сімейного типу, 7 будинків культури, 2 сільські клуби, 7 бібліотек.

Голова Набутівської громади Олег Малюга розповідає, що багато проектів – такі як  ремонти доріг чи ФАПів – вдається реалізувати шляхом співфінансування  самої громади та її мешканців, приватних підприємців. Таким чином, наприклад, у селі Деренковець торік було оновлено до зразковості ФАП та прокладено дорогу, де раніше була «соша».

Сьогодні у громади 2 автомобілі швидкої допомоги, скоро буде третій. Уже сьогодні забезпечено можливість здійснення найнеобхідніших аналізів, а планують у перспективі відкриття УЗД-кабінету та сучасної стоматології. Активно розвивається впровадження і телемедицини. Для запрошених нових лікарів громада купує житло. Наразі, швидкими темпами у Набутові, за співфінансування держави,  добудовують нове приміщення амбулаторії, що відкриє двері для пацієнтів уже цього року. У приміщенні поряд закінчується підготовка до відкриття ЦНАПу (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»), що надаватиме 86 послуг (сьогодні люди можуть отримати їх лише 11).

Голова громади переконаний, щоб люди хотіли жити і працювати у селі, у першу чергу необхідно забезпечити високий рівень медичних послуг та освіти.

Так, у селі Сахнівка підтримують і розвивають унікальну для Черкащини школу (інноваційну та опорну для громади) – авторську школу ім. О. Захаренка. Це сучасний навчально-спортивний комплекс, де діє басейн, планетарій, обсерваторія, блок трудових цехів, кілька музеїв та дендрологічний парк із комплексом дитячих атракціонів. На утримання школи із місцевого бюджету щороку спрямовують 5,5 мільйонів гривень. Для підвезення школярів уже сьогодні є два шкільних автобуси, громада планує придбати третій. У Сахнівці діє єдиний для громад Черкащини, дитячий духовий оркестр.

Цьогоріч у Сахнівці планують відкрити оздоровчий табір для дітей – так само єдиний, котрий буде відкрито у ОТГ області. Його облаштовують на місці колишнього дитячого садка. Тепер тут комплекс утеплених приміщень, на території якого будуть спортивні та дитячі майданчики, а  також дітлахи зможуть відвідувати шкільний басейн та ходитимуть у турпоходи, відкриваючи для себе красоти Корсунщини. Одночасно, у дитячому таборі «Вогник» зможуть оздоровлювати до 80 дітей – як влітку, так і взимку. Спершу планують у масштабах району, а в перспективі  – і області та всієї України.


Виконавчий апарат обласної ради