Персональна виставка живопису і графіки Петра Грицюка «З думкою через старе до нового…»

08 серпня 2019, 15:52

Мистецькі здобутки Прикарпаття завжди вирізнялися з-поміж культурної спадщини решти українських територій. Особливі техніки, неординарні матеріали, надзвичайний колорит, своєрідні сюжети з типовими краєвидами та архітектурою допомагають вгадати характерний почерк митців із Західної України.

Нині відвідувачі Черкаського обласного художнього музею можуть ознайомитися з майстерністю одного із представників Прикарпаття   - художника з Івано-Франківська Петра Грицюка, який презентує власну вистаку: «СТАНІСЛАВІВ & ГАЛИЧИНА. З думкою через старе до нового…»

Впродовж 2015–2018 років Петро Петрович створив серію живописних та графічних творів образотворчого мистецтва «Станіславів & Галичина на початку ХХ століття». Сюжетом цих робіт є історичні, культурні та архітектурні пам’ятки Галичини на початку минулого століття. «З думкою через старе до нового…» – ідея їх створення. Мета – показати, як виглядав наш край в минулому, звернути увагу суспільства на необхідність збереження культурних пам’яток, нагадати, що без минулого немає сьогодення і не буде майбутнього.

Біографічна довідка: Петро Грицюк народився 07.11.1979 року в селі Микуличин, що на Яремчанщині. Живе і працює в Івано-Франківську. За фахом юрист, у вільний час займається художньою творчістю, пише вірші. Провів низку персональних виставок як в Україні, так і за її межами, учасник всеукраїнських і регіональних виставок. Лауреат Івано-Франківської обласної премії імені Ярослава Лукавецького в галузі образотворчого мистецтва. Учасник та партнер «Порталу незалежних художників», член літературно-мистецького об’єднання «Згарда». Автор та організатор творчих заходів всеукраїнського патріотичного мистецького проекту «У нас єдина доля – ім’я їй Україна».

Значна частина мистецьких творів художника об’єднана у експозицію «На гранях суперечностей» (2013–2016). Зараз автор працює над створенням серії робіт «Філософія кольору». Виставка діє до 27 серпня 2019 року.


Виконавчий апарат обласної ради