Підбито підсумки фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств аптечної мережі та ЧОКП «Фармація»

14 серпня 2019, 09:34

Перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко провів нараду із керівниками підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, на якій підбито підсумки фінансово-господарської діяльності за І півріччя 2019 року установ аптечної мережі та обласного комунального підприємства «Фармація». У засіданні також взяли участь директор Департаменту соціального захисту облдержадміністрації Руслан Чикало, начальник управління охорони здоров’я ОДА Віталій Лобас та працівники управління майном виконавчого апарату обласної ради.

Серед головних питань, що обговорені на нараді – забезпечення відпуску безкоштовних ліків пільговим категоріям громадян, що гарантовані відповідними державними програмами. За словами керівника аптечної мережі КП «Фармація» Валентини Ніколенко та директорів центральних районних аптек, на разі складається загрозлива ситуація із недостачі фінансування відповідних програм із місцевих бюджетів. Подекуди в бюджетах районів, об’єднаних територіальних громад взагалі не передбачена стаття витрат на фінансування інсулінозалежних чи «чорнобильців». Це створює проблеми у закупівлі аптеками тих чи інших препаратів, що в кінцевому результаті негативно впливає на якості надання послуги населенню, а підприємство заводить у борги перед постачальниками.

Неузгодженості також виникають у процесі роботи з Реєстром лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, що затверджується Міністерством охорони здоров’я. За словами представників профільних департаментів ОДА, на разі кількість запитів на відшкодування вартості в рази вища, ніж фактичні дані потреби в таких препаратах.

Із означених питань буде здійснено комплексну перевірку профільними структурними підрозділами ОДА, проведено зустрічі із представниками органів місцевого самоврядування і виконавчої влади на місцях.

Окремо присутні заслухали директорів аптечної мережі, обговорили поточні питання фінансово-господарської діяльності підприємств, намітили шляхи вирішення поточних проблемних питань, а також запланували заходи подальшого забезпечення прибутковості, своєчасної сплати податків, недопущення заборгованості платежів тощо.


Виконавчий апарат обласної ради