«Принципи цілісності, демократії та незалежності мають бути у пріоритеті розвитку нашої країни», – Андрій Сегеда на відкритті виставки «Українське військо: 1917 – 1921»

22 січня 2020, 18:12

Сьогодні, 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

З нагоди свята в обласному художньому музеї відкрито виставку «Українське військо: 1917 – 1921». Участь у заході взяли заступник голови обласної ради Андрій Сегеда, голова облдержадміністрації Роман Боднар, заступник Черкаського міського голови Ігор Волошин, військовослужбовці, представники духовенства та громадськості.

Захід розпочався ознайомчою екскурсією по виставці, яку провела Надія Компанієць. Потім капела бандуристів комунального закладу «Об’єднання художніх колективів» Черкаської обласної ради виконала твір «Ой у лузі червона калина».

У ході заходу до вітального слова було запрошено заступника голови обласної ради, який зазначив, що День Соборності є символом єдності українських земель і прагнення народу до свободи.

– Оглядаючи сьогоднішню виставку й оцінюючи історичні події, ми усвідомлюємо їх вагоме значення для нашого сьогодення і, особливо, – майбутнього. Розуміємо, що потреба суспільства в єдності була важливою тоді, 100 років тому, і є актуальною зараз, – зауважив Андрій Віталійович.

Також Андрій Сегеда наголосив, що принципи цілісності, демократії та незалежності мають бути у пріоритеті розвитку нашої країни.

На завершення вокальний ансамбль «Перлина&freedom» виконав пісню  «Вставай, Україно».


Виконавчий апарат обласної ради