Головна > --- > Депутати Катеринопільської районної ради розглянули ряд бюджетних і освітянських питань

Депутати Катеринопільської районної ради розглянули ряд бюджетних і освітянських питань


11-06-2018, 16:33. Размістив: pressa
Депутати Катеринопільської районної ради розглянули ряд бюджетних і освітянських питань8 червня 2018 року голова районної ради Віталій Верета провів засідання вісімнадцятої сесії Катеринопільської районної ради сьомого скликання.

У роботі сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко, заступники голови райдержадміністрації, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ, організацій, сільські, селищні голови.

Першочергово депутати заслухали та підтримали пропозиції районної державної адміністрації щодо змін у районному бюджеті. Зокрема, збільшено дохідну частину районного бюджету за рахунок субвенції обласного бюджету сумі 1,9 млн. грн., в тому числі 573 тис. грн. – на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа”, 130,8 тис. грн. - для надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами (інклюзивна освіта), 89 тис. грн. – для придбання комп’ютерної техніки для “Нової української школи”, 150 тис. грн. – для придбання лінгафонного кабінету та 308,6 тис. грн. – для оснащення закладів загальної середньої освіти з поглибленим/профільним вивченням природничих та математичних предметів.

Депутати Катеринопільської районної ради розглянули ряд бюджетних і освітянських питаньТакож 671 тис. грн. субвенції спрямовується Катеринопільському селищному бюджету на придбання трактора “Білорусь” та навісного обладнання до нього для забезпечення збирання, перевезення та утилізації побутових відходів.

Окрім того, своїм рішенням депутати збільшили дохідну частину районного бюджету за рахунок субвенцій сільських, селищного бюджетів в сумі 139 тис. грн. на виконання заходів деяких районних програм та 80 тис. грн. – для придбання стоматологічної установки.

Зміни та перерозподіл коштів бюджету здійснено також за рахунок зменшення резервного фонду та за рахунок вільних залишків освітньої субвенції тощо.

Обговорили депутати також питання фінансування галузі освіти в районі та оптимізації шкіл загальної середньої освіти. Інформуючи про це, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Міненко повідомила, що кожному директору доведено кошторис доходів і витрат, в межах якого будуть фінансуватися заклади. Робоча група районної ради з вивчення проблемних питань оптимізації загальноосвітніх закладів району розглянула 10 пропозицій щодо пониження ступеня навчальних закладів з І-ІІ ступенів на І ступінь і рекомендувала на розгляд депутатів тільки 5 із них. Однак, це якщо надійдуть додатково кошти освітньої субвенції. Тому Ірина Міненко закликала депутатів районної ради разом шукати додаткові ресурси для фінансування.

Далі в ході сесії депутати прийняли рішення про створення комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр” з метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження.

З освітянських питань на сесії районної ради ще було затверджено положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти, порядок проведення конкурсу на зайняття посади директора та фахівців комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр”. прийнято відповідне рішення районної ради. прийнято відповідне рішення районної ради для державної реєстрації Катеринопільського районного будинку дитячої та юнацької творчості як юридичної особи.

На завершення роботи затверджено районні програми стосовно заходів у сфері зайнятості населення та надання шефської допомоги одній із військових частин Збройних сил України.

Повернутися назад