Проведено сесію Катеринопільської районної ради

03 червня 2019, 11:56

Як повідомляють у Катеринопільській районній раді, її голова Віталій Верета провів засідання чергової двадцять третьої сесії районної ради. 

У роботі пленарного засідання взяли участь голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко, заступник голови райдержадміністрації, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ, організацій, підприємств, політичних партій, громадських організацій,  сільські, селищні голови, старости.

На початку присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять померлого земляка з с. Новоселиця Сергія Білоуса, молодшого сержанта, який в 2015 році був призваний на військову службу за мобілізацією, безпосередньо брав участь у проведенні антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, відстоював незалежність, свободу і територіальну цілісність нашої держави.

Після цього депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.Попередньо всі питання були детально розглянуті на засіданні президії та постійних комісій районної ради, тому майже з усіх питань депутати були одностайними в прийнятті рішень.

Першим депутати заслухали звіт керівника Звенигородської місцевої прокуратури Дмитра Пархоменка про результати діяльності на території Катеринопільського району за І квартал 2019 року.

Далі начальник фінансового управління райдержадміністрація Тамара Чоловська  ознайомила із змінами, які пропонується внести до районного бюджету. Зокрема, за рахунок вільних залишків на початок року, за рахунок зменшення резервного фонду районного бюджету,  – збільшено видатки на покриття витрат, які не було враховано при формуванні районного бюджету. Окрім того, за рахунок субвенцій з сільських та селищної рад збільшується дохідна частина районного бюджету в сумі 97, 8 тис. грн., і відповідно збільшуються видатки на галузь освіти, культури, медицини, соціального захисту, для фінансування деяких районних програм тощо.

За проханням головних розпорядників коштів здійснено перерозподіл видатків районного бюджету на першочергові цілі.

В ході пленарного засідання з другої спроби депутатами було затверджено районну програму для забезпечення виконання рішень суду про стягнення боргу з компенсації витрат за надані послуги зв’язку пільговим категоріям громадян району на 2019 рік, яку презентував начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Сергій Тищенко.  

Основною метою програми  є соціальний захист пільгових категорій громадян та забезпечення повноцінного, безперебійного функціонування та недопущення блокування рахунків управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Ця програма викликала ряд дискусій не лише у депутатського корпусу, а й у решти присутніх у залі. Лише після детального конструктивного роз’яснення депутати затвердили запропоновану програму.

Також внесено необхідні зміни до районних цільових програм: програм матеріальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2018-2020 роки; забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання до 2021 року, які передбачають можливість збільшення фінансування на ці цілі.

На розгляд сесії районної ради районна державна адміністрація внесла проект звернення до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області щодо збільшення відсоткової ставки орендної плати за землю. 

Приводом для цього є  наказ  Міністерства аграрної політики та продовольства України  від 18.12.2018 № 605 «Про внесення змін до додатка 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення», яким з 1 січня 2019 року було встановлено розмір нормативно-грошової оцінки одиниці площі ріллі по областях України.

 Відповідно до цього нормативну грошову оцінку одиниці площі ріллі в Черкаській області було зменшено до 33646 грн за 1 гектар. Цей показник, відповідно до норм Податкового кодексу України,  застосовується для визначення сум орендної плати за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Визначення розміру нормативно-грошової оцінки в Черкаській області на рівні 33646 грн/га, призвело до  зменшення надходжень до місцевих бюджетів.  А це - значний фінансовий ресурс, який може бути направлений на дофінансування закладів освіти, медицини району тощо.

 У зв’язку із цим депутати звернулися до  Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області з проханням переглянути  укладені договори оренди із суб’єктами господарювання,  які орендують землю в адміністративних межах Катеринопільського району та по яких відбулося зменшення в 2019 році орендної плати за землю, шляхом  збільшення її відсоткової ставки і досягнення, таким чином, розміру сплати  не нижче, ніж за 2018 рік.  

Решта розглянутих на сесії питань знайшли підтримку депутатів районної ради у схваленні відповідних рішень.

 


Виконавчий апарат обласної ради