Проведено тренінг щодо протидії булінгу для освітян Чорнобаївського району

08 квітня 2019, 12:28

Як інформують в обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради, для освітян області продовжується проведення тренінгу «Професійне спілкування як засіб протидії булінгу в педагогічному колективі».

Днями такий тренінг у Чорнобаївському районі провели методисти лабораторії розвитку освіти та педагогічних інновацій КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Надія Розіна та Світлана Чиркова.

Актуальність тренінгу визначається необхідністю створення відповідного середовища в закладах освіти для профілактики та усунення негативних соціально-педагогічних наслідків булінгу в педагогічному колективі, а також потребами педагогів у нових ефективних способах комунікації.  

Програма тренінгу передбачала два модулі, а саме: міні-лекція «Значення професійного спілкування в педагогічному колективі». Застосування інтерактивних технологій формування продуктивного спілкування педагогів; а також інтерактивна лекція «Булінг у педагогічних колективах» та практикум – «Спілкування як засіб протидії булінгу».

Учасники ознайомилися з нормативно-правовими документами щодо протидії булінгу; розглянули види булінгу та причини його виникнення в педагогічному колективі; поповнили знання про види й форми професійного спілкування.

Під час тренінгу вчителі активно виконували практичні вправи на розвиток вербального і невербального мовлення, брали участь в інсценізації вправ, роботі в групах, парах.

У результаті проведеного опитування було виявлено, що педагогічні працівники мають достатній (51,8 %) та середній (37 %) рівні знань про булінг; стикалися з проявами мобінгу на робочому місці – 40 %; не стикалися – 14,8 %; спостерігали, як когось цькують – 60 % та відчували тиск зі сторони адміністрації – 23 %; зі сторони колег – 18,5 %; зі сторони учнів – 11%; батьків – 23%.

Учасники розробили рекомендації щодо протистояння мобінгу в педагогічному колективі способами комунікативних технологій; щодо поширення їх у педагогічних колективах як засобу протидії булінгу. На завершення тренінгу учасники отримали сертифікати.


Виконавчий апарат обласної ради