У Черкаському обласному художньому музеї відкрито персональну виставку живопису і графіки Валентини Олешко

09 вересня 2019, 10:26

Днями у Черкаському обласному художньому музеї презентували виставку живопису і графіки «Натхнення» Валентини Олешко.

Квітнення садів та романтична втіха від буяння букетів у затишній оселі завжди надихають на творчість. Кожна квітка, створена природою, є неповторною, а талановита рука художника надає особливого шарму та змогу інакшого сприйняття. Така тепла жіноча ніжність та витончена майстерність черкаської художниці Валентини Олешко представлена в експозиції Черкаського обласного художнього музею.

Серед робіт пані Валентини кількісно переважають натюрморти та пейзажі. Милування та оспівування природи дає мисткині відчуття спокою та змогу зануритися в себе. Яскраві полотна художниці з ніжними тюльпанами, пишнобарвними лілійниками, трояндами, лавандою, бугенвіліями, хризантемами та півоніями наповнені м’яким світлом, яке поєднується з ефектом акварельності у живописних роботах. Пані Олешко з щирою безпосередністю фіксує красу квітів та передає через свої картини життєрадісний позитивний настрій. Приємні та безтурботні сюжети в графіці Валентини навіюють умиротворення та злагоду.

Валентина Олешко народилася у місті Ладан на Чернігівщині. Ще з дитинства вона хотіла бути художником, тому після навчання у школі вступила у Миргородський керамічний технікум імені Миколи Гоголя. Вступ був нелегким випробовуванням для молодої мисткині: «Для того, щоб скласти іспит з живопису та композиції, доводилось три дні поспіль по чотири години проводити в аудиторії, у жодному разі не відриваючись від роботи. Усі абітурієнти відходили від своїх робіт, задкуючи прямісінько на мій мольберт, збивали його і вся вода з банки виливалась на мою роботу. Я, заливаючись сльозами, вибігла з аудиторії. Мене довго заспокоювали. На щастя, педагог, що був у приймальній комісії, з розумінням поставився до ситуації та дозволив прийти на наступний екзамен», – згадує Валентина Олешко.

Отримавши освіту, художниця почала працювати спочатку на Прилуцькому, а потім на Черкаському машинобудівному заводі. Останні десятиліття ХХ-го століття були надзвичайно важкими для пані Валентини, але навіть за найскрутніших часів вона продовжувала займатись творчістю. Одним з найпотужніших поштовхів до мистецької діяльності, зокрема створення живописних та графічних творів, було народження доньки.

Виставка діятиме до 5 жовтня 2019 року.


Виконавчий апарат обласної ради