У краєзнавчому музеї вшановують Варвару-вишивальницю

05 грудня 2019, 09:59

Як інформують у Черкаському обласному краєзнавчому музеї, днями відкрито авторську виставку «Від традиції до сучасного стилю» майстринь, членів Національної Спілки майстрів народного мистецтва Катерини Миронюк та Наталії Крамної-Таран.

Майже два роки вони готували її відкриття. У тісній співпраці з відділом етнології їм вдалося опрацювати фондову етноколекцію та на її основі створити чудові репліки традиційного одягу, крайок та поясів різних технік плетіння, жіночих та дівочих головних уборів, торбинок та сумок з елементами рушникових традиційних узорів Середньої Наддніпрянщини, а ще акцесуарів в етностилі.

Відкриття перетворилось на святкове інтерактивне дійство, приурочене Варварі-вишивальниці, яку майстрині народного мистецтва особливо шанують, бо за легендою саме вона Іссусу ризи вишивала і всіх майстринь-вишивальниць цього уміння навчила.

В системі зимових свят, що наближаються, Варвару шанували й обрядами та звичаями, саме тому музейні співробітники обіграли та нагадали про втрачені традиції нашого краю: розучувати колядки, вишивати і нитки прясти, варити кутю та узвар, а ще парубки намагалися цього дня у гарної дівки-вишивальниці взяти подушку в жартівливій формі, щоб та взамін на подушку вишила сорочку до Великодня.

Колориту і святкової атмосфери цьому оригінальному заходу додало виконання Галиною Качор - викладачем Черкаського музичного училища ім. С. Гулака-Артемовського, викладачем кафедри історії та теорії музики Дніпропетровської академії музики ім. М. Лисенка колядок та їх розучування разом з відвідувачами музею.

Автори виставки подякували присутнім та запросили всіх бажаючих на урочисте закриття виставки у день святої Варвари 17 грудня, обіцяючи провести цікавий майстерклас з вишивки і ткацтва та обговорити ці цікаві звичаї і традиції за круглим столом за темою «Традиційна вишивка, ткацтво та одяг нашого краю: шляхи його популяризації і збереження».


Виконавчий апарат обласної ради