У Руськополянській ОТГ випробували роботу нового грейдера

08 січня 2020, 10:39

Проблемами на автошляхах області нікого не здивуєш. Служба автомобільних доріг та автодори щороку демонструють свою безпорадність у наведенні належного порядку зі станом дорожнього покриття, тому вирішити цю проблему беруться в багатьох населених пунктах самотужки. Певні фінансові можливості у цьому напрямку дає чинне законодавство, особливо об’єднаним територіальним громадам, у яких значно збільшилося наповнення місцевих бюджетів і вони можуть самостійно розпоряджатися коштами.

Як інформують у Руськополянській ОТГ, їхня територіальна громада вирішила зосередити свою увагу на облаштуванні місцевих доріг. У 2018 році спільно з жителями села, які долучилися фінансово, місцевій владі вдалося взяти в оренду грейдер і впорядкувати близько 70 км сільських доріг.

- Проте оренда обходилася не лише дорого, а й фінансово була неприйнятною для бюджету громади, - розповідає сільський голова Олег Гриценко. - Вартість послуг досягала 900-1000 грн за годину. Відтак, за ініціативи односельців, виконавчий комітет ухвалив рішення подати проект «Придбання автогрейдера» для потреб громади за кошти інфраструктурної субвенції. На початку грудня на рахунок сільської ради надійшла остання сума, тож відповідно було повністю сплачено кошти за техніку і наприкінці минулого року автогрейдер прибув у громаду.

Оскільки погодні умови в грудні ще дозволяли, то машину вже випробували на об’їзній дорозі за селом Руська Поляна. Надалі дороги грейдеруватимуть у селах відповідно до плану дорожніх робіт.


Виконавчий апарат обласної ради