У вишитих картинах – барви душі Галини Литвиненко

22 січня 2020, 11:29

21 січня 2020 року у Черкаському обласному художньому музеї презентували виставку Галини Литвиненко «Барви душі».

Черкаський обласний художній музей зберігає, досліджує та популяризує як твори образотворчого,  так і декоративно-ужиткового мистецтва,  зокрема української вишивки, що має давні традиції. Окрім робіт знаних митців в музеї експонуються роботи майстрів-аматорів, до яких впевнено можна віднести і Галину Литвиненко. Вишиті роботи майстрині дбайливо збережені та надані для виставки Оксаною Литвиненко, онукою майстрині.

У вишиваних роботах майстрині відображені невичерпна любов до навколишнього світу, щирість, доброта мисткині, її багаті і глибинні барви душі.

Рядок за рядком і на полотні з'являлися промовисті квіткові натюрморти або цікаві та багатоманітні сюжетні праці майстрині.

У виставковому залі обласного художнього музею поряд із вишитими картинами представлені і рушники Галини Литвиненко, які свого часу за життя майстрині були оберегами її оселі та створювали  домашній затишок.

Біографічна довідка.

Народилася Галина Литвиненко 30 липня 1924 року на невеличкому хуторі в Західній Україні в родині млинаря. Дитинство майстрині не було безтурботним. Дівчинка рано залишилася без матері та змушена була працювати на рівні з дорослими.

Під час Другої світової війни дівчину вивезли до Німеччини на примусові роботи. Та доля посміхнулась їй –. родина, в якій вона працювала, лагідно ставилася до своєї працівниці та навіть умовляла залишитися жити з ними. Після капітуляції Німеччини у травні 1945 року Галина Литвиненко повертається до рідної України та оселяється у с. Лихоліти Чорнобаївського району Черкаської області.

Тут вона вийшла заміж, але, на жаль, не була  щасливою у подружньому  житті. Єдиною втіхою та відрадою для жінки стали четверо її дітей, добре ставлення односельців та інших людей і, безперечно, вишивання, котрому вона присвячувала увесь свій вільний час.

Галина Литвиненко прожила довге життя. Померла майстриня 1 вересня 2014 року, залишивши цікаву художню спадщину.

Виставка діє до  21 лютого 2020 року.


Виконавчий апарат обласної ради