Училище будівельних технологій орієнтується на запити ринку праці

19 лютого 2020, 11:29

Днями заступник голови обласної ради Михайло Мушієк відвідав та вивчав роботу Черкаського вищого професійного училища будівельних технологій, колектив якого  впродовж багатьох років, здобувши ліцензійне право, готує робітників щонайменше 30 будівельних професій.

Серед них – муляр, штукатур, лицювальник-плиточник, маляр, електрозварник ручного зварювання, монтажник гіпсокартонних конструкцій, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування та інші.Цього навчального року отримано ліцензію на підготовку перукарів-модельєрів та візажистів.Окрім того, діти з особливими потребами здобувають професії «Плодоовочівник; квітникар» та «Маляр; штукатур».

Про все це і багато іншого у діяльності училища розповів його директор Олександр Саюн.

Найбільше зацікавила заступника голови облради робота навчально-практичних центрів. Адже такими центрами похвалитися може не кожний професійний ліцей чи училище. Такі центри самостійно при обмеженому фінансуванні не може створити бюджетний навчальний заклад. Тому керівництво училища налагодило контакти з різними соціальними партнерами, які надають училищу для навчання матеріали, що їх зараз застосовують у сучасному будівництві. Тому випускники училища після завершення навчання ідуть працювати на виробництво уже стопроцентно володіючи сучасними знаннями з будівельних матеріалів і технологій.

З допомогою соціальних партнерів вдалося устаткувати сучасним обладнанням декілька лабораторій і центрів. Зокрема, з професії «Маляр» – за підтримки приватного підприємства «ЗІП» торгової марки «Тріора» у 2016 році та «Снєжка» у 2019 році; «Сантехнічного обладнання і устаткування» з професії «Монтажник сантехнічних систем і устаткування» (2017 р.); з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» – СІНІАТ (2018 р.) та з професій «Штукатур; лицювальник-плиточник; монтажник систем утеплення» – «БудМайстер» (2019 р.).

Взагалі, на сьогодні заклад працює з 11 соціальними партнерами, які є виробниками сучасних будівельних матеріалів, інструментів, інсталяції, на зразках і за технологіями яких навчаються учні.

А навчально-практичний центр «Сантехнічного обладнання і устаткування» з професії «Монтажник санітарно - технічних систем і устаткування» створено на реалізацію Урядової програми щодо модернізації означеної професії.

Зовсім недавно в училищі з початком 2019-20 навчального року створено та функціонує тренажерний зал. В училищі є їдальня, гуртожиток, де мають змогу безкоштовно харчуватися і проживати іногородні учні.

Варто зазначити, що професійний заклад включений Міністерством освіти і науки України у міжнародні проекти – українсько-швейцарський «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» та українсько-німецький «Професійна освіта в будівельній галузі України».

– Ринок праці змінюється. І це добре знають у Черкаському вищому професійному училищі будівельних технологій, бо намагаються, як кажуть, іти в ногу з часом.Однак, ознайомлення з роботою училища показало і слабкі місця: і в матеріально-технічному забезпеченні, і в навчальному процесі, і щодо налагодження тісної комунікації та взаємодії з місцевими органами влади та партнерами.Разом з тим, видно, що  дирекція і колектив налаштовані на подальше запровадження новітніх засобів та інновацій. Відповідно це дасть можливість закладу успішно функціонувати і в майбутньому, - зазначив Михайло Мушієк.


Виконавчий апарат обласної ради