Уряд реалізує унікальний культурний проект «Малі міста – великі враження»

12 квітня 2019, 11:29

Кабінет Міністрів України спільно з органами місцевого самоврядування розширює культурний проект «Малі міста – великі враження», що покликаний показати значний культурний спадок невеликих міст та містечок нашої держави, а також залучити можливості децентралізації для перетворення малих містечок на самостійні центри із власним унікальним культурним ресурсом.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду 10 квітня 2019 року. “Минулого року ми спробували провести такий проект і побачили, наскільки він є унікальним і необхідним, та вирішили в цьому році його розширити”, – наголосив він.

Як повідомив міністр культури Євген Нищук,  пілотна версія цього проекту була запущена в 2018 році. Громади подали 153 заявки.  Переможці конкурсу отримали фінансову підтримку у розмірі не менш, ніж 500 тис. грн. для реалізації проекту. А вже цього року  за ініціативи Володимира Гройсмана на конкурс у держбюджеті виділено вже 50 млн грн. Ці кошти спрямовуються на підтримку культурних ініціатив у населених пунктах із населенням до 50 тисяч жителів.

Прем’єр-міністр повідомив, що торік у межах проекту провели 10 культурних подій на місцях, тоді як цьогоріч підтримка в 50 млн грн на грантовій основі дасть можливість провести близько 100 таких подій, і зауважив, що такі заходи об’єднують сотні тисяч людей.

Ініціаторами проектів можуть стати як органи місцевого самоврядування, так і юридичні особи, творчі спілки і фізичні особи-підприємці.

За інформацією Секретаріату Кабінету Міністрів

 

 


Виконавчий апарат обласної ради